reklama

Po Björndalenovi ukončil biatlonovou kariéru i Svendsen

SP v Ruhpoldingu II, štafeta M: Emil Hegle Svendsen SP v Ruhpoldingu II, štafeta M: Emil Hegle Svendsen autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Exodus biatlonových hvězd pokračuje. V pondělí oznámil konec kariéry Emil Hegle Svendsen.

Oslo - Týden po legendě Ole Einaru Björndalenovi ukončil kariéru další dlouholetý úspěšný Nor Emil Hegle Svendsen. Čtyřnásobný olympijský vítěz, celkový šampion Světového poháru ze sezony 2009/10 a majitel řady medailí z MS se rozloučil s vrcholovým sportem ve 32 letech. Björndalen dal biatlonu sbohem ve čtyřiačtyřiceti.

Svendsen má po dvou olympijských zlatech z Vancouveru i ze Soči. V únoru na hrách v Pchjongčchangu, kde byl při slavnostním zahájení vlajkonošem výpravy, skončil dvakrát druhý ve štafetách a vybojoval bronz v závodu s hromadným startem.

"Rozhodl jsem se, že je konec. Zůstanou mi pocity pýchy a radosti z toho, co jsem prožil," uvedl Svendsen na tiskové konferenci v Oslu. Jako jeden z důvodů přiznal ztrátu motivace. Na vrcholné scéně závodil 11 sezon, tu letošní ukončil předčasně kvůli chřipce.

"V minulosti se jiskra vždycky vrátila, ale tentokrát už ne. Rád bych měl Oleho motivaci pokračovat ještě další rok," řekl Svendsen s odkazem na svého krajana, který, byť je výrazně starší, chtěl pokračovat, ale jeho tělo bylo proti.

Norský sport přišel v krátké době o další hvězdu, spolu s Björndalenem totiž ukončila před pár dny úchvatnou kariéru i královna běžkyň na lyžích Marit Björgenová.

reklama