Hvězdná Domračevová končí kariéru. Björndalenova manželka se chce věnovat rodině

25. 6. 2018 14:29
Běloruská biatlonistka Darja Domračevová v pondělí oznámila, že končí s aktivní závodní kariérou. Brzy dvaatřicetiletá manželka Ole Einara Björndalena během ní získala šest olympijských medailí a sedm cenných kovů z mistrovství světa. Domračevová končí z rodinných důvodů, společně s Bojörndalenem mají dcerku Xenii, o kterou chce Běloruska naplno pečovat. "Je mi líto, ale nenašla jsem způsob, jak zkombinovat sport a výchovu naší dcerky," uvedla na tiskové konferenci.
Darja Domračevová
Darja Domračevová | Foto: ČTK

Minsk - Jen několik měsíců po svém manželovi Ole Einarovi Björndalenovi ukončila kariéru Darja Domračevová.

Čtyřnásobná olympijská šampionka, které dohromady na mistrovstvích světa a olympiádách získala třináct medailí, své rozhodnutí oznámila na tiskové konferenci v Minsku.

"Je mi líto, ale nenašla jsem způsob, jak zkombinovat sport a výchovu naší dcerky," uvedla před novináři brzy dvaatřicetiletá běloruská reprezentantka. Dcera Xenie se Björndalenovi a Domračevové narodila v říjnu 2016, svatba byla jen o pár měsíců dříve.

Po mateřské dovolené se Domračevová k biatlonu vrátila ještě pro olympijskou sezonu 2017-18. V Pchjongčchangu získala dvě medaile a dalších šest vítězství přidala ve Světovém poháru.