SP v biatlonu • Hochfilzen • 14:25

Závod žen s hromadným startem

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze závodu s hromadným startem biatlonistek v rámci Světového poháru z rakouského Hochfilzenu. Závod začíná v 14:25.

Rakouský Hochfilzen bude pro biatlonovou enklávu brzy minulostí. Dva týdny strávené v tomto středisku se blíží do finiše. Úplně posledním závodem zde a také před vánočními svátky, bude závod s hromadným startem biatlonistek. Během tohoto týdne jsme již byli svědky sprintů, stíhaček a dnes také mužského "masáku". Ten překvapivě opanoval Němec Peiffer, který tak přerušil norskou nadvládu v Hochfilzenu. Tento týden totiž do té chvíle všechny čtyři závody vyhráli Norové.

Naposledy se ještě vrátíme k mužskému "masáku". Ondřej Moravec si svůj závod odpálil na první položce, Michal Krčmář sice bojoval, ale skončil až na konci druhé desítky.

Ženy čeká závod na 12,5 kilometru, čeká je tedy pět okruhů dlouhých 2,5 kilometru a 4 střelecké položky. Do závodu se kvalifikovalo třicet závodnic. V nejlepší pětadvacítce hodnocení Světového poháru je i Markéta Davidová, která odstartuje s číslem 12. Výbornými výsledky ve třetí desítce sprintu i stíhačky si vybojovala své místo i Eva Puskarčíková. Zkušená česká závodnice bude mít číslo 30.

8. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
9. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
30. Eva Puskarčíková (CZE)

Světový pohár je mezi ženami stejně jako u mužských kolegů hodně vyrovnaný. Vede Norka Marte Röiselandová, ale jen 5 bodů před Hannou Öbergovou ze Švédska, která měla skvělý vstup do sezony. Následují dvě mladé pušky Dzinara Alimbekavová a mladšá ze sester Öbergových Elvíra. Favoritkou číslo jedna dnes bude ale pátá žena celkového pořadí Tiril Eckhoffová. Ta zaspala úvod sezony, jenže před 2 týdny vyhrála stíhačku v Kontiolahti a tento týden v Hochfilzenu zatím nenašla soupeřku. Ovládla sprint i stíhačku a dnes chce útočit na zlatý hattrick.

Závod právě odstartoval.

V úvodu jako vždy jede startovní pohromadě.

Závodní pole má před sebou první okruh a čeká nás první střelecká položka.

Markéta Davidová zvládla sestřelit všech 5 terčů. Je osmá, skvěle pálily Norky Röiselandová s Eckhoffovou nebo Wiererová.

Eva Puskarčíková 2x minula hned na první střelecké zastávce.

V čele jedou Norky Röiselandová, Eckhoffová a Knottenová, s nimi také Elvíra Öbergová nebo Italka Wiererová.

Dvakrát na první položce chybovala Dzinara Alimbekavová, jednou Hanna Öbergová.

Markéta Davidová se drží v čelní skupince zatím na čtvrtém místě.

Vedoucí sedmička poodjela další skupince.

Davidová je už třetí před Wiererovou, před ní jen dvě silné Norky. Za ní Wiererová, Elvíra Öbergová.

Druhá střelecká zastávka je tady.

Markéta Davidová střílela pomaleji, přesto to zvládla čistě. Je čtvrtá, před ní Eckhoffová, Wiererová a Elvíra Öbergová.

Röiselandová se propadla až na 12. místo, Hanna Öbergová navíc poskočila na 7. místo.

Eva Puskarčíková má další trestné kolo, celkem už tak má 3.

Markéta Davidová jede čtvrtá společně s Braisazovou-Bouchetovou. Na vedoucí trojici ale stále ztrácí pár vteřin.

Už jen 4 vteřiny ztrácí Markéta Davidová na vedoucí ženu.

Hanna Öbergová už je šestá, ztrácí ale stále 16 vteřin.

Marte Röiselandová stáhla už přes 10 vteřin po střelnici a bojuje s Hannou Öbergovou o 6. příčku.

Vedoucí pětice už jede pospolu.

Blížíme se k třetí střelbě.

Wiererová i Braisazová-Bouchetová mají chybu.

Chybují i Eckhoffová a Elvíra Öbergová.

Markéta Davidová jediná z první pětice zastřílela čistě a je v čele závodu.

Marte Röiselandová je druhá tři vteřiny za českou závodnicí. Třetí je Wiererová se ztrátou 13 vteřin, Tiril Eckhoffová ztrácí 18 vteřin.

Eva Puskarčíková si připsala další zaváhání, celkem má už 4 chyby.

Markéta Davidová přepustila své vedení o desetiny vteřinky Martě Röiselandové. Třetí Eckhffová ztrácí  vteřin, za ní Wiererová a Elvíra Öbergová.

Markéta Davidová stále jede společně s Röiselandovou, Tiril Eckhoffovou se osamostatnila na třetím místě, za ní jede Elvíra Öbergová, která se snaží ujet Wiererové.

Je tady střelecké finále.

Marte Röiselandová je čistá a bude první.

Markéta Davidová musela na jedno trestné kolo.

Wiererová je druhá se ztrátou 11 vteřin, hned za ní Eckhoffovou. Markéta Davidová ztrácí 28 vteřin na čelo. Za ní je hned Němka Herrmannová.

Markéta Davidová se drží před Herrmannovou, ale na třetí místo ztrácí stále mnoho.

Eckhoffová ztrácí na krajanku 12 vteřin, vteřinu za ní je Wiererová.

Markéta Davidová ztrácí 18 vteřin na třetí místo, má náskok tři vteřiny na pátou Herrmannovou.

Eva Puskarčíková celkem 5x chybovala a je 28.

Eckhoffová ujíždí Wiererové, bude nejspíš druhá.

Markéta Davidová stále drží náskok 3 vteřin před Herrmannovou.

Marte Olsbuová Röiselandová dnes vyhraje, nepovolí své kolegyni Eckhoffové hattrick, přesto zajistila, že všechny tři závody tento týden vyhrají Norky.

Marte Röiselandová je v cíli první a udrží si žlutý trikot vedoucí závodnice Světového poháru.

Druhá dojíždí Tiril Eckhoffová a třetí Dorothea Wiererová.

Markéta Davidová skončila na skvělém čtvrtém místě.

Pátá skončila Herrmannová, šestá Elvíra Öbergová, její sestra Hanna pokazila poslední střelbu a dojela čtrnáctá. Röiselandová jí v hodnocení Světového poháru uteče.

Česká závodnice Markéta Davidová předvedla vynikající výkon, který se dal nazvat téměř perfektním. Tři položky zvládla čistě a po té třetí dokonce byla v čele závodu. Na poslední položku dojížděla společně s Röiselandovou v čele, jenže jedna chyba ji odsoudila ke 4. místu.

Pro výhru si dojela právě Marte Röiselandová, která překazila hattrick své krajance Eckhoffové, ta doběhla druhá. Bronz brala Italka Wiererová. Přesto je 4. místo Davidové skvělým počinem.

Ode mě je to pro tuto chvíli všem, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek 4. adventní neděle.