reklama

Předvánoční biatlon v Novém Městě. Světový pohár se za rok v prosinci vrátí na Vysočinu

Naposledy při loňské prosincové zastávce sledovalo Gabrielu Koukalovou a spol. u tratí a na tribunách v Novém Městě přes 123 tisíc fanoušků. Za rok se Světový pohár do Česka vrátí. Naposledy při loňské prosincové zastávce sledovalo Gabrielu Koukalovou a spol. u tratí a na tribunách v Novém Městě přes 123 tisíc fanoušků. Za rok se Světový pohár do Česka vrátí. autor: Milan Kammermayer
Nové Město na Moravě se může těšit na návrat Světového poháru v biatlonu, který se na Vysočině uskuteční v prosinci 2018. Mezinárodní unie IBU schválila kalendář na poolympijskou sezonu, v níž biatlonisté zavítají také do Ameriky.

Praha - Nové Město na Moravě bude v prosinci 2018 popáté dějištěm Světového poháru v biatlonu. Populární závody mají předvánoční termín 17.-23. prosince, možná skončí vzhledem k vánočním svátkům o den dříve. Kalendář na poolympijskou sezonu schválila exekutiva mezinárodní unie IBU.

Šéf IBU by rád viděl ruské biatlonisty na olympiádě. Vždy chcete startovat s těmi nejlepšími, říká Šéf IBU by rád viděl ruské biatlonisty na olympiádě. Vždy chcete startovat s těmi nejlepšími, říká Čtěte zde

Vysočina Arena je pravidelnou součástí Světového poháru biatlonistů od roku 2012, před čtyřmi lety se v elektrizující atmosféře konalo zároveň mistrovství světa. Naposledy při loňské prosincové zastávce sledovalo Gabrielu Koukalovou a spol. u tratí a na tribunách přes 123 tisíc fanoušků.

"Rozjezd příští sezony se odehraje kompletně ve střední Evropě, protože švédský Östersund, který tradičně pořádá úvodní klání, bude v roce 2019 hostit světový šampionát," uvedl pro svazový web Vlastimil Jakeš, ředitel soutěží v Novém Městě na Moravě a člen technické komise IBU.

Seriál SP v poolympijské sezoně začne 3. prosince v Pokljuce, následovat bude Hochfilzen a pak Nové Město na Moravě. Podle předběžného harmonogramu by závody měly skončit jen pár hodin před Vánoci. "V tuto chvíli vedeme jednání o posunu termínu. Zájmem je, abychom končili dříve než jeden den před Štědrým dnem," dodal Jakeš.

Po třech letech se Světový pohár vrátí do Severní Ameriky. Po Oberhofu a Ruhpoldingu totiž budou následovat kanadské Canmore a Soldier Hollow v USA. Po mistrovství světa seriál vyvrcholí devátým podnikem na konci března v Oslu.

Nynější ročník Světového poháru začne biatlonistům tuto neděli ve švédském Östersundu štafetami. Vrcholem zimy budou v únoru olympijské hry v Pchjongčchangu.

reklama