reklama

Přibírala na gauči, rozcházela se s biatlonem. Pak ale Wiererová uklidnila Italy

View this post on Instagram

🌳☀️

A post shared by ᴰᴼᴿᴼᵀᴴᴱᴬ ᵂᴵᴱᴿᴱᴿ ️️ (@dorothea_wierer) on

Kvůli tragickým souvislostem se Italové zdráhají otevřeně hlásat, že jim koronavirová pandemie zachránila potěchu ze sledování největší biatlonové hvězdy. Právě taková jsou ale fakta: Dorothea Wiererová rozptýlila pochyby a rozhodla se pokračovat v kariéře. Z velké části kvůli tomu, jak prožila poslední specifické měsíce.

Na začátku dubna oslavila Wiererová třicáté narozeniny, kromě haldy gratulací si ale přečetla také celou řadu proseb a chlácholení. Populární Italka se totiž ocitla na křižovatce své veleúspěšné kariéry. Vážně zvažovala, že s biatlonem skončí.

"Nejsem rozhodnutá, jestli budu pokračovat. Upřímně řečeno mě uplynulá sezona hodně vyčerpala. Na další trénink teď nemám ani pomyšlení," prohlásila vítězka posledních dvou ročníků Světového poháru.

Když přidala spokojené informace o tom, jak si v karanténě užívá gauče, čokolády a nevadí jí ani přibrat pár kilogramů navíc, začínali fanoušci propadat panice.

Wiererová ostatně už v roce 2018 tvrdila: "Je tolik dalších věcí, které chci dělat. Chci mít děti, být mámou na plný úvazek. Být biatlonistkou do třiceti by mohlo stačit."

Za vrchol své kariéry tehdy neoznačila olympijské hry v Pekingu v roce 2022, ale letošní světový šampionát v domácí Anterselvě. Na něm si Italka dojela pro dvě zlaté a dvě stříbrné medaile, a tak se případný konec nejevil vůbec nereálně.

V koronavirové pauze však měla Wiererová spoustu času přemýšlet, a také odpočívat. Právě to zásadně přispělo k jejímu konečnému rozhodnutí.

Biatlonový šampionát v Česku už je téměř jistý. Nové Město nemá v boji o MS soupeře Biatlonový šampionát v Česku už je téměř jistý. Nové Město nemá v boji o MS soupeře Čtěte zde

V období po sezoně totiž Italka pravidelně zažívala jakési vyhoření zaviněné spoustou mimosportovních a sponzorských aktivit. "Na jaře jsem vždycky vyčerpaná. Loni v dubnu jsem se navíc nezastavila, stala se ze mě mašina, nemohla jsem ani pořádně jíst, jedla jsem v autě při cestách ze schůzky na schůzku," vysvětlila.

Sponzorské povinnosti během pandemie odpadly. 

"Hodně jsem přemýšlela a odpočívala, a rozhodla jsem se pokračovat. Poslechla jsem své tělo a motivaci, která je teď zase velká," uklidnila v rozhovoru pro norskou televizi NRK nejen italské příznivce, protože spoustu fanoušků má i mimo svou vlast.

Zda ale vydrží až do Pekingu 2022, není jisté. "Doufám, že ano, olympiáda by měla být mým posledním cílem. Ale člověk nikdy neví. Příští sezona může být hodně zvláštní, vůbec nevíme, jak to vlastně bude vypadat," vysvětlila. 

Jisté tedy je zatím jen to, že v příštím ročníku bude bojovat o zisk třetího velkého křišťálového glóbu v řadě. Takový hattrick se zatím v historii povedl jediné závodnici: legendární Švédce Magdaleně Forsbergové. Ta mezi lety 1997 a 2002 ovládla sezonu dokonce šestkrát za sebou.

Odmítá nabídky k sňatku i focení pro pánské časopisy. Wiererová slaví třicetiny Odmítá nabídky k sňatku i focení pro pánské časopisy. Wiererová slaví třicetiny Prohlédněte zde
reklama