Stříbrný příslib z mistrovství světa mladých biatlonistů. Karlík zazářil ve sprintu

2. 3. 2021 15:46
Biatlonista Mikuláš Karlík vybojoval na juniorském mistrovství světa v Obertilliachu stříbro ve sprintu na 10 kilometrů a navázal na loňské druhé místo Jakuba Štvrteckého.

Do první desítky se vešel i Vítězslav Hornig, který obsadil osmé místo. Tomáš Mikyska byl dvanáctý. Nejlepší z českých juniorek byla ve sprintu na 7,5 km jedenáctá Tereza Voborníková.

Karlík, jenž byl před rokem ve švýcarském Lenzerheide ve stejné disciplíně desátý, si medaili zajistil navzdory jedné chybě na střelnici. Za zlatým Francouzem Emilienem Claudem, který střílel čistě, zaostal o 26,1 sekundy. Před rovněž bezchybným Michajlem Pěrvušinem z Ruska uhájil stříbro o 5,2 sekundy.

Na jedno trestné kolo po střelbě ve stoje museli vedle Karlíka i zbývající dva Češi. Voborníková zvládla závod čistě, jejím kolegyním se ale na střelnici nedařilo. Tereza Jandová obsadila s dvěma chybami na stojce 50. místo, Eliška Teplá skončila se čtyřmi trestnými koly pět míst za ní a Klára Polednová byla s pěti chybami na 72. příčce.