reklama

Prokletí Anterselvy zlomeno. Ale mlela jsem z posledního, přiznala bronzová Vítková

Veronika Vítková (vpravo) na stupních vítězů v Anterselvě po boku vítězné Tiril Eckhoffové, vlevo stříbrná Laura Dahlmeierová Veronika Vítková (vpravo) na stupních vítězů v Anterselvě po boku vítězné Tiril Eckhoffové, vlevo stříbrná Laura Dahlmeierová autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Potřetí během dvou týdnů se česká biatlonistka Veronika Vítková vyšvihla ve Světovém poháru na stupně vítězů. Ve sprintu v italské Anterselvě brala opět třetí místo.

Jaký to byl z vašeho pohledu závod?

Já s tím v Anterselvě většinou dost bojuju, teď je to tady moje osobní maximum. Jsem ráda, že se mi povedlo čistě zastřílet, tady je každý metr navíc strašně bolavej. Jsem ráda, že jsem nemusela na trestné kolo.

Víte, jaký byl dosud váš zdejší nejlepší výsledek?

Včera jsem to někde viděla, takže tuším, že to bylo osmé místo.

Je to přesně tak. Přicházíte tedy Anterselvě na chuť?

Vždycky to tady bolí, a dneska to nebylo jinak. Pocitově to na běžkách moc dobré nebylo, minulé závody byly o kus lepší. Ale plno holek tady s tím bojuje. 

Co chybělo, abyste umístění ještě vylepšila?

Chybělo víc sil do posledního kola, tam už jich moc nebylo. Tam už jsem mlela z posledního.

Dlouho to vypadalo na váš souboj s Laurou Dahlmeierovou. Věděla jste, jak si v něm vedete?

Na trati jsem měla výborné informace, měli jsme vždy rozdíl jednoho mezičasu. Nejprve mi hlásili, že jsem před Laurou, ale pak se ke mně přibližovala a dostávala se přede mě. Abych řekla pravdu, tak jsem to trochu čekala. Už jsem se nemohla zmáčknout víc, nechala jsem na trati všechno.

Při třetí zastávce seriálu Světového poháru v řadě máte pódiové umístění. Co se po Novém roce změnilo?

Nevím, co je jinak… Daří se mi na střelnici a dokážu to podpořit i dobrým během. Zřejmě ten tréninkový blok mezi Vánocema nebyl vůbec špatný.

Biatlonová sezona skončila. Krále Fourcada doplnila drobná Finka. Podívejte se, jak dopadli Češi Biatlonová sezona skončila. Krále Fourcada doplnila drobná Finka. Podívejte se, jak dopadli Češi Prohlédněte zde
reklama