reklama

Raději trénink, než závody. Dahlmeierová překvapivě vynechá Oberhof

Laura Dahlmeierová v Novém Městě na Moravě. Laura Dahlmeierová v Novém Městě na Moravě. autor: Milan Kammermayer
Biatlonová hvězda Laura Dahlmeierová po úspěšném opožděném vstupu do Světového poháru v Novém Městě na Moravě vynechá domácí závody SP v Oberhofu, které se uskuteční tento týden.

Královna předloňského MS a dvojnásobná olympijská vítězka z roku 2018 bude raději trénovat. Oznámila to na sociálních sítích.

Dahlmeierová měla v přípravě na sezonu velké zdravotní problémy. Kvůli potížím s imunitou musela v říjnu dokonce přerušit trénink a vrátila se k němu až v polovině listopadu. Začátek sezony tak nestihla a po testu v IBU Cupu se mezi elitou poprvé objevila až před Vánoci v Novém Městě.

Tam se hned blýskla druhým místem ve sprintu a pak skončila pátá ve stíhačce. Do závodu s hromadným startem ale nenastoupila, dala přednost odpočinku. Závodit nebude ani tento týden.

"Méně je někdy více! S trenéry jsme se rozhodli, že dává větší smysl odhlásit se z domácího Světového poháru v Oberhofu a absolvovat další tréninkový blok. Jsem velmi šťastná, že to v Novém Městě šlo tak dobře, ale tuhle zimu musím brát věci den za dnem a uvažovat, jak se cítím a co je možné," uvedla pětadvacetiletá Němka na instagramu.

V Oberhofu pojedou biatlonistky ve čtvrtek sprint a v sobotu stíhací závod, v neděli je na programu ženská štafeta. Vrcholem sezony je mistrovství světa, které se uskuteční od 7. března v Östersundu.

Slzy Davidové, křeče ostatních. Tlak sílí, loni ale českou krizi uťal lednový uragán Slzy Davidové, křeče ostatních. Tlak sílí, loni ale českou krizi uťal lednový uragán Prohlédněte zde
reklama