reklama

Ruhpolding je zavalen sněhem. Biatlonisté ve středu nepojedou sprint

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Kvůli přívalům sněhu se ve středu neuskuteční sprint biatlonistů na 10 km, jímž měl začít Světový pohár v německém Ruhpoldingu.

Organizátoři v bavorském zimním středisku zatím závod předběžně přeložili na čtvrtek, nicméně vše závisí na vývoji počasí.

Situaci v biatlonové Chiemgau Areně komplikuje fakt, že veškerá tamní těžká technika byla využita v jiných oblastech. Při organizaci Světového poháru nebyli nasazeni ani pomocníci z řad vojska či záchranných složek. "Je samozřejmé, že bezpečnost obyvatelstva má přednost před pořádáním sportovní akce," uvedl starosta Ruhpoldingu a šéf organizačního výboru Claus Pichler. Zrušeno bylo i dnešní slavnostní zahájení.

Podle upraveného programu by měli jet muži sprint ve čtvrtek v 11:15 a ve 14:30 by se podle původního plánu měly vydat na sprinterskou trať 7,5 km ženy. Na pátek a sobotu jsou naplánovány štafety mužů a žen a na neděli závody s hromadným startem.

Útok hůlkou, urážky Putinova novináře i "šílená" legenda. To je válka Fourcada s Rusy Útok hůlkou, urážky Putinova novináře i "šílená" legenda. To je válka Fourcada s Rusy Prohlédněte zde
reklama