Slováci slaví biatlonový triumf, Kuzminová nedala soupeřkám šanci. Vítková drží slušnou formu

9. 12. 2017 15:24
Stíhací závod v rakouském Hochfilzenu ovládla Slovenka Anastasia Kuzminová před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou a Běloruskou Darjou Domračevovou.
Anastasia Kuzminová.
Anastasia Kuzminová. | Foto: Reuters

Hochfilzen - Veronika Vítková ve stíhacím klání potvrdila, že momentálně disponuje nejlepší formou z celé české biatlonové reprezentace. V Hochfilzenu si dojela pro slušnou porci bodů za jedenácté místo. Druhé české zástupkyni se tolik nedařilo, mladá Markéta Davidová po četných chybách na střelnici dojela na padesáté pozici a nebodovala.

Vítková vyrážela na trať po sprintu jako devatenáctá. V náročných podmínkách, za větru a sněžení, byla v polovině závodu až čtyřiadvacátá. V první položce vestoje ale nechybovala, posunula se na 15. místo a ze čtvrté zastávky na střelnici vyjížděla třináctá. V posledním kole se ještě posunula o dvě místa výše. Lépe v této sezoně dojela jen v Östersundu ve sprintu, v kterém skončila osmá.

Kuzminová těžila z přesné střelby, na trestný okruh musela jen po první položce vleže. Především zvládla výborně rány vestoje. V obou případech odložila poslední výstřely, dlouho čekala a trpělivost se jí vyplatila. Terče trefila a vyhrála v SP poprvé od března 2014. V boji o druhé místo porazila Finka Kaisa Mäkäräinenová až v cílové rovince Bělorusku Darju Domračevovou.

Stíhací závod na 10 km: 1. Kuzminová (SR) 34:31,2 (1), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -10,2 (2), 3. Domračevová (Běl.) -11,8 (1), 4. Wiererová (It.) -51,6 (2), 5. Olsbuová (Nor.) -58,2 (1), 6. Džymová (Ukr.) -1:08,0 (1), 7. Akimovová (Rus.) -1:13,4 (1), 8. Solemdalová (Nor.) -1:16,6 (2), 9. Krjuková (Bulh.) -1:19,4 (0), 10. Dahlmeierová (Něm.) -1:32,4 (1), 11. Vítková -1:38,5 (3), …50. Davidová (obě ČR) -4:53,3 (7).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 22 závodů): 1. Mäkäräinenová 196, 2. Olsbuová 183, 3. Solemdalová 179, 4. Džymová 175, 5. Herrmannová (Něm.) 167, 6. Braisazová (Fr.) 166, …11. Vítková 136, 37. Puskarčíková (ČR) 45.