reklama

Slovenský biatlon strádá. Otčenáše drží při sportovním životě ozónové injekce

Martin Otčenáš Martin Otčenáš autor: Luboš Vácha
Jestliže si český biatlon prochází pořádnou generační proměnou, Slováci jsou přímo v krizi. Mezi muži byl v uplynulé sezoně jediným bodujícím závodníkem Martin Otčenáš. Málokdo ale věděl, že sezonu protrpěl v bolestech a nyní se jich snaží zbavit pomocí injekcí.

Zatímco slovenské dívky s puškou na zádech táhly po tratích ve Světovém poháru sestry Fialkovy, jejich kolegové z reprezentace se vyloženě trápili. Jediným mužem, který dosáhl na body, byl Martin Otčenáš a v konečném zúčtování figuroval v žebříčku na 61. místě.

Biatlon hlásí velký návrat. Hlavním trenérem reprezentace bude opět úspěšný Rybář Biatlon hlásí velký návrat. Hlavním trenérem reprezentace bude opět úspěšný Rybář Čtěte zde

Jenže v srpnu slovenská mužská jednička oslaví Kristova léta a sám momentálně neví, jestli bude v kariéře pokračovat. Uplynulou sezonu hodně protrpěl kvůli bolestem zad a to se také podepsalo na jeho výsledcích.

"Jestli mám pokračovat, nesmí to být tak, že mě budou tři čtvrtiny sezony bolet záda. Už bych nechtěl s bolestmi dobíhat někde na 80. místě," svěřil se slovenskému deníku Šport. 

Ve výběru Tomáše Kose jsou tak momentálně čtyři muži, se kterými rozjíždí přípravu, a to Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Michal Šima a Matej Baloga.

Jak to bude s jedničkou Otčenášem, není momentálně jasné. Své útrapy s bolavými plotýnkami řeší pomocí ozónových injekcí.

Nastávající maminka či policejní komisař. Ze zlaté generace zbývá poslední mohykán Nastávající maminka či policejní komisař. Ze zlaté generace zbývá poslední mohykán Prohlédněte zde

"Rozhodne můj zdravotní stav. Teď jsem po druhé injekci. Po každé mám mít dva týdny fyzický klid. Některé dny byly lepší, některé horší. Uvidíme, musíme počkat, ale věřím, že mi tahle léčba pomůže," dodal Otčenáš. 

Kvůli mizerným výsledkům v posledních sezonách klesli Slováci v pořadí národů až na 20. místo. Ve Světovém poháru už tak nebudou mít v individuální závodech čtyři reprezentanty, ale pouze tři.

Pokud chtějí mít pod pěti kruhy v Pekingu 2022 jistou účast ve štafetě, nesmí v předolympijské sezoně klesnout v žebříčku už ani o píď. 

reklama