reklama
14:30 • SP v biatlonu • Oberhof

Sprint mužů

Konečné pořadí

1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR)
3. Arnd Peiffer (GER)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze sprintu mužů na 10 kilometrů z německého Oberhofu v rámci Světového poháru 2020/2021. Závod začíná ve středu 13. ledna ve 14:30.

Víkend v německém Oberhofu pokračuje druhým týdnem a opět jsou jako první na programu sprinty. Vítězství ve sprintu bude obhajovat J. T. Bö, který minulý týden vyhrál před svým bratrem Tarjeiem a dalším krajanem Laegreidem. Čechy v poslední týdnech kosí nákaza Covidem, a tak do závodu bude připraveno jen trio Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký a nováček Mikuláš Karlík.

Průběžné pořadí SP (po 11 závodech)

1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 522 bodů
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) 481
3. Johannes Dale (NOR) 434
4. Tarjei Bø (NOR) 423
5. Sebastian Samuelsson (SWE) 403

22. Michal Krčmář (CZE) 169
29. Ondřej Moravec (CZE) 109
68. Jakub Štvrtecký (CZE) 6
76. Tomáš Krupčík (CZE) 1

Startovní listina

1. Sergej Bočarnikov (BLR)
2. Serafin Wiestner (SUI)
3. Harald Lemmerer (AUT)
4. Rok Tršan (SLO)
5. Jevgenij Garaničev (RUS)
6. Antonin Guigonnat (FRA)
7. Didier Bionaz (ITA)
8. Tero Seppälä (FIN)
9. Jake Brown (USA)
10. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
11. Oskar Brandt (SWE)
12. Roman Rees (GER)
13. Anton Smolski (BLR)
14. Artěm Tyščenko (UKR)
15. Kosuke Ozaki (JPN)
16. Marcin Szwajnos (POL)
17. Trevor Kiers (CAN)
18. Matej Baloga (SVK)
19. Pavel Magazejev (MDA)
20. Karol Dombrovski (LTU)
21. Rene Zachna (EST)
22. Sturla Holm Laegreid (NOR)
23. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
24. Arnd Peiffer (GER)
25. Kalev Ermits (EST)
26. Jakov Fak (SLO)
27. Sebastian Samuelsson (SWE)
28. Tomáš Hasilla (SVK)
29. Tuomas Harjula (FIN)
30. Benedikt Doll (GER)
31. Vytautas Strolia (LTU)
32. Martin Ponsiluoma (SWE)
33. Dmitro Pidručnij (UKR)
34. Leif Nordgren (USA)
35. Grzegorz Guzik (POL)
36. Thomas Bormolini (ITA)
37. Damir Rastić (SRB)
38. Christian Gow (CAN)
39. Cornel Puchianu (ROU)
40. Erik Lesser (GER)
41. Eduard Latypov (RUS)
42. Johannes Dale (NOR)
43. Alexandr Loginov (RUS)
44. Quentin Fillon Maillet (FRA)
45. Anton Dudčenko (UKR)
46. Fabien Claude (FRA)
47. Jesper Nelin (SWE)
48. Raman Jaljotnau (BLR)
49. Miha Dovžan (SLO)
50. David Komatz (AUT)
51. Ondřej Moravec (CZE)
52. Benjamin Weger (SUI)
53. Emilien Jacquelin (FRA)
54. Simon Eder (AUT)
55. Cukasa Kobonoki (JPN)
56. Lukas Hofer (ITA)
57. Thierry Langer (BEL)
58. Johannes Thingnes Bø (NOR)
59. Felix Leitner (AUT)
60. Dominik Windisch (ITA)
61. Edgars Mise (LAT)
62. Alex Cisar (SLO)
63. Florent Claude (BEL)
64. Jakub Štvrtecký (CZE)
65. Artěm Prima (UKR)
66. Maxim Varabej (BLR)
67. Raido Ränkel (EST)
68. Raul Antonio Flore (ROU)
69. Philipp Horn (GER)
70. Kirill Strelcov (RUS)
71. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
72. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
73. Krešimir Crnkovič (CRO)
74. Mihail Usov (MDA)
75. Michal Šíma (SVK)
76. Tarjei Bø (NOR)
77. Scott Gow (CAN)
78. Peppe Femling (SWE)
79. Erlend Bjøntegaard (NOR)
80. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
81. Simon Desthieux (FRA)
82. Jeremy Finello (SUI)
83. Tomas Kaukenas (LTU)
84. Alexandr Muchin (KAZ)
85. Sean Doherty (USA)
86. Matvej Jelisejev (RUS)
87. Mikuláš Karlík (CZE)
88. Mikita Labastau (BEL)
89. Emilien Claude (FRA)
90. Johannes Kühn (GER)
91. Tommaso Giacomel (ITA)
92. Ruslan Tkalenko (UKR)
93. Adam Runnalls (CAN)
94. Linas Banys (LTU)
95. Lukasz Szczurek (POL)
96. Joscha Burkhalter (SUI)
97. Paul Schommer (USA)
98. Patrick Jakob (AUT)
99. Tom Lahaye-Goffar (BEL)
100. Vladislav Kirejev (KAZ)
101. Igor Malinovskij (RUS)

V Oberhofu je dnes velmi slušné počasí, uvidíme však, jak bude závod ovlivněn větrem.

Závod začíná.

Mezi prvními možnými favority jede s číslem 5 Rus Garaničev.

Hned po něm jde do akce Francouz Guiggonat.

Na další možné favority ve druhé desítce závodníků čekáme, překvapit by mohl domácí Němec Rees.

Jako první se dnes na střelnici objevil Bělorus Bočarnikov a zapsal jednu chybu.

Číslo 22 má druhý muž pořadí SP Sturla Holm Laegreid, který minulý týden zde v Oberhofu skončil třetí.

Dvě místa za ním začíná závod pro domácího Arnda Peiffera.

Na konci třetí desítky vyráží do sprintu Slovinec Fak a Švéd Samuelsson.

Guiggonat na střelnici pálil čistě, naopak Garaničev udělal jednu chybu. Čistou položku zapsal i Rees.

Sturla Holm Laegreid první střelbu zvládl skvěle a posouvá se do čela.

Domácí Peiffer také nechyboval a řadí se o pět sekund za Laegreida.

Samuelsson předvedl prakticky stejnou střelbu jako Laegreid a z lebky vyjíždí na stejném čase.

Ponsiluoma na prvním okruhu zajel nejrychlejší čas, nicméně na střelnici dvakrát minul!

Do závodu odstartoval už také první z Čechů Ondřej Moravec.

Sport
Sport
13. 1. 2021
reklama