reklama
14:30 • SP v biatlonu • Oberhof

Sprint žen

Konečné pořadí

1. Tiril Eckhoffová (NOR
2. Dorothea Wiererová (ITA)
3. Lisa Theresa Hauserová (AUT)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze sprintu žen na 7,5 kilometru z německého Oberhofu v rámci Světového poháru 2020/2021. Závod začíná ve čtvrtek 14. ledna ve 14:30.

Po mužích čeká na úvod druhého víkendu v německém Oberhofu sprint také ženy. V něm bude obhajovat vítězství z minulého týdne Norka Eckhoffová, která vyhrála před úhlavní rivalkou Öbergovou a třetí dojela Rakušanka Hauserová. Do závodu je tentokrát opět připraveno pět Češek - Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidova a Tereza Vinklárková.

Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 509 bodů
2. Tiril Eckhoffová (NOR) 466
3. Hanna Öbergová (SWE) 466
4. Elvira Öbergová (SWE) 379
5. Dzinara Alimbekavová (BLR) 355
-------
9. Markéta Davidová (CZE) 302
53. Eva Puskarčíková (CZE) 40
59. Lucie Charvátová (CZE) 25
64. Jessica Jislová (CZE) 20

Startovní listina:
1. Maren Hammerschmidtová (GER)
2. Julia Schwaigerová (AUT)
3. Megan Bankesová (CAN)
4. Ida Lienová (NOR)
5. Iryna Krjuková (BLR)
6. Irene Lardschneiderová (ITA)
7. Johanna Talihärmová (EST)
8. Chloé Chevalierová (FRA)
9. Larisa Kuklinová (RUS)
10. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
11. Lucie Charvátová (CZE)
12. Fujuko Tačizakiová (JPN)
13. Kamila Żuková (POL)
14. Mona Brorssonová (SWE)
15. Susan Dunkleeová (USA)
16. Dzinara Alimbekavová (BLR)
17. Selina Gasparinová (SUI)
18. Valj Semerenková (UKR)
19. Denise Herrmannová (GER)
20. Jelena Kručinkinová (BLR)
21. Julia Simonová (FRA)
22. Janina Hettichová (GER)
23. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
24. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
25. Lena Häckiová (SUI)
26. Baiba Bendiková (LAT)
27. Ljudmila Achatovová (KAZ)
28. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
29. Hanna Öbergová (SWE)
30. Aita Gasparinová (SUI)
31. Jessica Jislová (CZE)
32. Dunja Zdoucová (AUT)
33. Jevgenija Pavlovová (RUS)
34. Kinga Zbylutová (POL)
35. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
36. Franziska Preussová (GER)
37. Clare Eganová (USA)
38. Irina Kazakevičová (RUS)
39. Dorothea Wiererová (ITA)
40. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
41. Tiril Eckhoffová (NOR)
42. Emma Lunderová (CAN)
43. Vita Semerenková (UKR)
44. Mari Ederová (FIN)
45. Olena Pidhrušná (UKR)
46. Tuuli Tomingasová (EST)
47. Lisa Vittozziová (ITA)
48. Linn Perssonová (SWE)
49. Elvira Öbergová (SWE)
50. Nika Vindišarová (SLO)
51. Anais Bescondová (FRA)
52. Sanita Bulinová (LAT)
53. Alla Gilenková (MDA)
54. Federica Sanfilippová (ITA)
55. Natalja Kočerginová (LTU)
56. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
57. Anna Frolinová (KOR)
58. Suvi Minkkinenová (FIN)
59. Henrieta Horvátová (SVK)
60. Lotte Lieová (BEL)
61. Karolina Pitońová (POL)
62. Anna Magnussonová (SWE)
63. Veronika Machyniaková (SVK)
64. Polona Klemenčičová (SLO)
65. Erika Jänkäová (FIN)
66. Regina Ojaová (EST)
67. Uljana Kajševová (RUS)
68. Eva Puskarčíková (CZE)
69. Irene Cadurischová (SUI)
70. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
71. Světlana Mironovová (RUS)
72. Katharina Innerhoferová (AUT)
73. Sarah Beaudryová (CAN)
74. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
75. Markéta Davidová (CZE)
76. Nika Blaženićová (CRO)
77. Vanessa Hinzová (GER)
78. Sari Maedaová (JPN)
79. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
80. Julija Džimová (UKR)
81. Hanna Solová (BLR)
82. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
83. Magdalena Gwizdońová (POL)
84. Gabriele Leščinská (LTU)
85. Aneta Smerčiaková (SVK)
86. Darja Blašková (BLR)
87. Kadri Lehtlaová (EST)
88. Nadia Moserová (CAN)
89. Venla Lehtonenová (FIN)
90. Eniko Martonová (ROU)
91. Jekatěrina Noskovová (RUS)
92. Christina Riederová (AUT)
93. Tereza Vinklárková (CZE)
94. Jurie Tanakaová (JPN)
95. Marija Abeová (KOR)
96. Caroline Colombová (FRA)
97. Elisa Gasparinová (SUI)
98. Johanna Skottheimová (SWE)
99. Anna Weidelová (GER)
100. Deedra Irwinová (USA)
101. Tais Vozeljová (SLO)

Závod začíná.

Jako první vyrazila do akce domácí reprezentantka Hammerschmidtová.

S číslem 5 jede Běloruska Krjuková, další možné favoritky vyrazí na trať až později.

Druhou desítku závodnic načíná první Češka, do akce vyráží Lucie Charvátová. Ta doufá ve zlepšení na střelnici.

Patnáctku má Američanka Dunkleeová a hned po ní jde do akce jedna z favoritek - Běloruska Alimbekavová.

Hammerschmidtová jako první dnes na střelnici a zapsala čistou položku.

Na trati už máme i další domácí závodnici, a sice Denise Herrmannovou.

Závod rozjela už také Marte Olsbuová Röiselandová, která bude chtít dnes získanými body odrazit nápor dotírající krajanky Eckhoffové. Uvidíme, jak si vedoucí žena SP povede.

Lucie Charvátová na ležce minula poslední ranou a míří na trestný okruh.

Lyže zatím nejrychleji, alespoň na prvním úseku, jedou Bělorusce Alimbekavové. 

Na konci třetí desítky závodnic vstupuje do závodu Švédka Hanna Öbergová. Půlminutu před ní vyjela Francouzka Braisazová-Bouchetová.

Jessica Jislová jede s číslem 31 a právě teď vstupuje do dnešního sprintu.

Alimbekavová rychlý běh čistou střelou nepodpořila a udělala jednu chybu.

Rakušanka Schwaigerová má za sebou obě dnešní položky a ani jednou se nemýlila.

Herrmannová na první položce měla menší trable s malorážkou, navíc udělala jednu chybu.

Do akce vyrazila už také Hauserová z Rakouska, která minulý týden hned dvakrát skončila na stupních vítězů.

Sport
Sport
14. 1. 2021
reklama