reklama
12:30 • SP v biatlonu • Östersund

Sprint žen

Konečné pořadí

1. Tiril Eckhoffová (NOR)
2. Dorothea Wiererová (ITA)
3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze sprintu žen na 7,5 kilometru ve švédském Östersundu v rámci Světového poháru. Závod začíná v pátek 19. března ve 12:30.

Tento víkend ve Švédsku vrcholí sezóna Světového poháru a v pátek jsou na programu poslední sprinty sezóny. Jako první se do akce vydají ženy a na startu nebude chybět ani tradiční kvarteto Češek - Lucie Charvátová, Markéta Davidová, Eva Puskarčíková a Jessica Jislová.

Průběžné pořadí sprintu:

1. Tiril Eckhoffová (NOR) 414 bodů
2. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) 302
3. Hanna Öbergová (SWE) 296
4. Franziska Preussová (GER) 267
5. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) 263

10. Markéta Davidová (CZE) 224
32. Lucie Charvátová (CZE) 92
55. Jessica Jislová (CZE) 41
61. Eva Puskarčíková (CZE) 29

O malém křišťálovém glóbu v disciplíně už je rozhodnuto, ten patří suverénce této sezóny Tiril Eckhoffové z Norska. Ta vede i průběžně pořadí celého podniku a útočí tak na velký double, navíc ve sprintu bude útočit na rekordní sedmý triumf v řadě. Uvidíme, jak odpoví její soupeřky, na skvělý výsledek z minulého pátku z Nového Města na Moravě budou chtít navázat i Markéta Davidová s Lucií Charvátovou.

Průběžné pořadí SP (po 23 závodech z 26):

1. Tiril Eckhoffová (NOR) 1043 bodů
2. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) 903
3. Hanna Öbergová (SWE) 824
4. Franziska Preussová (GER) 795
5. Dorothea Wiererová (ITA) 767

10. Markéta Davidová (CZE) 622
45. Lucie Charvátová (CZE) 129
58. Eva Puskarčíková (CZE) 64
65. Jessica Jislová (CZE) 45

Startovní listina

1. Hanna Öbergová (SWE)
2. Galina Višněvská-Šeporenková (KAZ)
3. Dzinara Alimbekavová (BLR)
4. Lena Häckiová (SUI)
5. Lucie Charvátová (CZE)
6. Dorothea Wiererová (ITA)
7. Natalja Kočerginová (LTU)
8. Julija Džimová (UKR)
9. Selina Gasparinová (SUI)
10. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
11. Emma Lunderová (CAN)
12. Julia Simonová (FRA)
13. Anna Magnussonová (SWE)
14. Lisa Vittozziová (ITA)
15. Dunja Zdoucová (AUT)
16. Mari Ederová (FIN)
17. Světlana Mironovová (RUS)
18. Milena Todorovová (BUL)
19. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
20. Marion Deigenteschová (GER)
21. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
22. Hanna Solaová (BLR)
23. Clare Eganová (USA)
24. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
25. Paulina Fialková (SVK)
26. Darja Blašková (BLR)
27. Elvira Öbergová (SWE)
28. Baiba Bendiková (LAT)
29. Johanna Talihärmová (EST)
30. Markéta Davidová (CZE)
31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
32. Alina Stremousová (MDA)
33. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
34. Uljana Kajševová (RUS)
35. Vanessa Hinzová (GER)
36. Irene Cadurischová (SUI)
37. Anais Bescondová (FRA)
38. Jelizaveta Belčenková (KAZ)
39. Elisa Gasparinová (SUI)
40. Mona Brorssonová (SWE)
41. Eva Puskarčíková (CZE)
42. Larisa Kuklinová (RUS)
43. Franziska Preussová (GER)
44. Ivona Fialková (SVK)
45. Julia Schwaigerová (AUT)
46. Linn Perssonová (SWE)
47. Olena Pidhrušná (UKR)
48. Ida Lienová (NOR)
49. Iryna Krjuková (BLR)
50. Irina Kazakevičová (RUS)
51. Denise Herrmannová (GER)
52. Regina Ojaová (EST)
53. Marte Olsbu Röiselandová (NOR)
54. Susan Dunkleeová (USA)
55. Tiril Eckhoffová (NOR)
56. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
57. Janina Hettichová (GER)
58. Emma Nilssonová (SWE)
59. Aita Gasparinová (SUI)
60. Daniela Kadevová (BUL)
61. Jessica Jislová (CZE)
62. Anastasia Ševčenková (RUS)
63. Ukaleq Astri Slettemarková (GRL)
64. Jevgenija Pavlovová (RUS)
65. Karoline Erdalová (NOR)
66. Sari Maedaová (JPN)
67. Polona Klemenčičová (SLO)
68. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
69. Michela Carraraová (ITA)
70. Ziva Klemenčičová (SLO)
71. Katharina Innerhoferová (AUT)
72. Amanda Lightfootová (GBR)
73. Deedra Irwinová (USA)
74. Chloé Chevalierová (FRA)
75. Kadri Lehtlaová (EST)
76. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
77. Anastasia Tolmachevová (ROU)
78. Anna Weidelová (GER)
79. Sanita Bulinová (LAT)
80. Lotte Lieová (BEL)
81. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
82. Suvi Minkkinenová (FIN)
83. Mária Remeňová (SVK)
84. Alla Gilenková (MDA)
85. Jelena Kručinkinová (BLR)
86. Nastasija Kinnunenová (FIN)
87. Valj Semerenková (UKR)
88. Nina Zadravecová (SLO)
89. Erika Jänkäová (FIN)
90. Anastasija Merkušinová (UKR)
91. Susan Kulmová (EST)
92. Vanessa Voigtová (GER)
93. Chloe Levinsová (USA)
94. Tatjana Akimovová (RUS)
95. Ragnhild Femsteineviková (NOR)
96. Juliane Fruhvirtová (GER)
97. Elena Chirkovová (ROU)
98. Lou Jeanmonnotová (FRA)
99. Asuka Hačisuková (JPN)
100. Amy Basergová (SUI)
101. Marija Zdravkovová (BLR)
102. Anastasija Gorjejevová (RUS)

Závod začíná.

Start

Jako první vyrazila do akce domácí superfavoritka Hanna Öbergová.

Start

S číslem 5 jde do akce první Češka Lucie Charvátová, které se minulý týden podařilo zajet ve sprintu nejlepší výsledek v sezóně.

Start

Hned za ní je ve startovní bráně připravena Dorothea Wiererová z Itálie.

1. kolo

Charvátová do toho v prvním kole pořádně šlápla a drží se na mezičase první.

1. střelba

Hanna Öbergová na první střelbě odstřelila svou šanci na dobrý výsledek, ve velkém větru dvakrát minula.

1. střelba

Běloruska Alimbekavová rozjela závod velmi dobře, po čisté položce se dostává do čela závodu.

1. střelba

Naopak Lucka Charvátová se opět trápila a míří na tři trestná kola.

1. střelba

Wiererová předvedla rychlou a přesnou položku, po níž se zařazuje těsně na druhé místo.

1. střelba

Norka Knottenová a Francouzka Simonová předvedly také rychlou a čistou položku, elitní desítka je dnes hodně našlapaná.

2. střelba

Dorothea Wiererová má dvě nuly a jede dnes o vítězství. Skvělý závod z pohledu Italky.

2. střelba

Lucie Charvátová udělala na stojce jednu chybu, přesto to dnes není z jejího pohledu dobrý závod.

Start

V závodě už je také Markéta Davidová, která bude za chvíli na první střelbě.

Sport
Sport
19. 3. 2021
reklama