Biatlonistky ve sprintu zářily. Koukalová bere stříbro, všechny Češky postoupily do stíhačky

14. 1. 2017 15:42
Sprint biatlonistek v německém Ruhpoldingu ovládla Kaisa Mäkäräinenová před Gabrielou Koukalovou a Laurou Dahlmaierovou. Do nejlepší dvacítky se vešly i Eva Puskarčíková (14.) a Veronika Vítková (21.), nedělní stíhačku si zkusí i Lucie Charvátová (42.) a Markéta Davidová (28.).
Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ruhpolding - Žlutý dres svlékat nebude. Česká biatlonistka Gabriela Koukalová si v sobotním sprintu v německém Ruhpoldingu vyjela stříbrnou medaili, a protože Němka Laura Dahlmeirová získala až bronz, udržela rodačka z Jablonce první místo v průběžném hodnocení Světového poháru. Vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová.

"Jeto úžasný, jsem ráda, že to takhle vyšlo. Necítila jsem se totiž dneska běžecky moc dobře, protože jsem se hodně vydala ve štafetách. Představa, že bych běžela byť jen o dva metry víc mě zabíjela, jsem ráda, že jsem zastřílela dvě nuly," řekla v rozhovoru pro Českou televizi Koukalová.

Česká jednička předvedla výborný výkon a třetí nejrychlejší běžecký čas. Na stupně vítězů se probojovala v pátém individuálním závodě za sebou.

Třináctá skončila Eva Puskarčíková, jež musela na jedno trestné kolo."Mrzí mě ta jednička, byla bych radši, kdyby byla vstoje, ne vleže. Dělala jsem pak běžecky, co jsem mohla, ale na první desítku už to nešlo," uvedla.

Jednadvacátá byla se dvěma chybami Veronika Vítková. "Dvě trestná kola jsou v tomhle závodě hrozně moc. Bohužel, chtělo to aspoň čistou stojku, ale i tak z toho bude dobrá pozice do stíhacího závodu," hodnotila svůj výkon.

Na první body v kariéře dosáhla na 28. pozici Markéta Davidová, která jednou minula terč vleže. Až 42. skončila Lucie Charvátová, která chybovala celkem třikrát.

Závod z jiné galaxie předvedla Kaisa Mäkäräinenová, která zastřílela čistě stejně jako Koukalová s Dahlmeierovou, ale přesto si na první jmenovanou dokázala vyjet náskok 22 vteřin.