reklama
14:10 • SP v biatlonu • Hochfilzen

Štafeta žen

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze závodu ženský štafet z rakouského Hochfilzenu. Startovní výstřel zazní v neděli 10.12. ve 14:10.  

Česká ženská štafeta nastoupí do dnešního závodu ve složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Veronika Vítková.

Start se blíží, dámy už čekají na úvodní výstřel!

Bum a jede se! Eva Puskarčíková odstartovala dobře a vyhnula se kolizím.

Teď nám trochu zatrnulo, před Puskarčíkovou spadla závodnice, ale Eva stačila rychle zareagovat a případné kolizi se vyhnula. Na prvním mezičase je česká závodnice třetí. 

Závodnice přijíždějí na první střeleckou zastávku. 

Eva Puskarčíková solidně! Sice se dopustila jedné chyby, ale pálila rychle, takže se drží v maličkém rozestupu za čelem. Na první Slovenku Fialkovou ztrácí Češka šest vteřin. 

Puskarčíkové se zatím nepodařilo "docvaknout" ten velký balík závodnic, drží se zpět zhruba se ztrátou 5 vteřin. 

Na dalším mezičase se Češka drží nadále na 10. pozici, na vedoucí Němku Hinzovou ztráta narostla na 10 sekund. 

Nyní se podařilo Puskarčíkové stáhnout trochu z náskoku Hinzové, konkrétně 2 vteřiny, což znamenalo i posun na osmé místo. Teď už ale druhá střelecká zastávka, tentokráte se bude stát. 

Uf! To bylo o fous. Eva Puskarčíková musela třikrát dobíjet, ale nakonec to zvládla bez trestného kola. 

Aktuálně se česká štafeta pohybuje na 8. místě se ztrátou 32 sekund na vedoucí Německo. 

Je tady první předávka. Za vedoucí Němky Hildebrandové, Češky vytáhla Puskarčíková na páté místo. Ztrácíme 29 vteřin. Nyní českou štafetu reprezentuje Jessica Jislová. 

Jessica Jislová zatím běžecky nestačí, propadla se na osmé místo. 

Od začátku svého úseku nabrala česká reprezentantka tři vteřiny na vedoucí Hildebrandovou. 

Je tady první střelba pro Jislovou. Ta musí jednou opravovat, nakonec se jí to nadvakrát povedlo. Skvěle zastřílela Běloruska Kryuková a posunula se na druhé místo. Češky si nadále drží osmé místo se zhruba stejnou ztrátou na čelo. 

Němka Hildebrandová táhne startovní pole, za ní se ale veze vlak závodnic. Jislová se blíží biatlonistkám před sebou, ale stále jí pár metrů chybí. 

Ztráta Jislové narostla na 42 vteřin, oproti střelnici zhruba o 7 vteřin. Nyní se ale blíží 4. střelecká položka, druhá ve druhém úseku. 

Nejlépe zastřílela Ukrajinka Dzhimová a jede s náskokem 13 vteřin. 

Jislová se trápí, česká štafeta půjde na trestné kolo. 

reklama