Stříbrný Krupčík. Českého biatlonistu připravila o titul mistra Evropy poslední rána

24. 1. 2018 13:20
Tomáš Krupčík vstoupil do kontinentálního šampionátu druhým místem ve vytrvalostním závodě.
Tomáš Krupčík
Tomáš Krupčík | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ridnaun - Tomáš Krupčík získal stříbrnou medaili v úvodní disciplíně mistrovství Evropy biatlonistů v italském Ridnaunu. Ve vytrvalostním závodě na 20 km ztratil na vítězného Rakušana Felixe Leitnera 43 sekund, oba při střelbě jednou chybovali.

Třicetiletý rodák z Jablonce nad Nisou netrefil poslední z 20 terčů. Vybojoval nicméně svoji první velkou medaili a vynahradil si zklamání z absence v nominaci na olympijské hry v Koreji.

"Máme obrovskou radost. Nečekali jsme, že bychom do šampionátu hned vstoupili ziskem medaile. Tomáš ale zvládl závod výborně, na trati byl sedmý nejrychlejší a k titulu mistra Evropy mu scházelo jen půl centimetru," řekl pro svazový web trenér Marek Lejsek.

Ženám se vytrvalostní závod na 15 km nevydařil. Nejlepší z nich Lea Johanidesová obsadila 27. místo, s jednou trestnou minutou zaostala za vítěznou Chloé Chevalierovou z Francie o více než pět minut.

Lucie Charvátová, jež s Johanidesovou bojuje o poslední volné místo v olympijském týmu pro Pchjongčchang, sice rychle běžela, sedm výstřelů mimo terč ji ale se ztrátou těsně přes sedm minut srazilo na 54. místo.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Ridnaunu (Itálie) - vytrvalostní závody:

Muži (20 km):

1. Leitner (Rak.) 53:32,8 (1 trest. minuta), 2. T. Krupčík (ČR) -43,0 (1), 3. Horn (Něm.) -56,6 (1), …21. Kristejn -3:19,6 (3), 22. M. Krupčík -3:22,8 (2), 33. Žemlička -4:09,1 (1), 51. Hošek -5:49,1 (3), 66. Vojík (všichni ČR) -7:29,6 (3).

Ženy (15 km):

1. Chevalierová (Fr.) 46:32,9 (1), 2. Runggaldierová (It.) -47,7 (0), 3. Slivková (Rus.) -55,9 (0), …27. Johanidesová -5:16,5 (1), 54. Charvátová -7:01,2 (7), 58. Zvařičová -7:09,9 (5), 61. Horká (všechny ČR) -7:36,0 (7).