reklama

Tajný trumf biatlonistů před MS. Středisko, které znají jen norští trenéři a Google

Zdeněk Vítek Zdeněk Vítek autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Byla to alchymie. Najít kvalitní místo pro přípravu a zároveň co nejblíž dějišti mistrovství světa ve švédském Östersundu. Nakonec čeští biatlonisté využili toho, že mají v týmu dva norské trenéry, a ti jim poradili místo ve své rodné zemi.

Středisko se jmenuje Os a český tým tam stráví celý týden před světovým šampionátem, který startuje 7. března ve Švédsku.

"Snažili jsme se přípravu naplánovat tak, aby probíhala co nejblíž Östersundu a pak se jen přejelo a nemuselo se přelétávat," uvedl asistent trenéra českých reprezentantek Jiří Holubec pro web Biatlon.cz. 

A to se povedlo na výbornou, areál v Norsku leží nedaleko švédských hranic, jen 300 kilometrů od dějiště šampionátu, takže nebude problém se před prvními závody rychle přemístit. Ani jeden z českých trenérů ale nezastírá, že o středisku Os slyšeli poprvé v životě a podobně jako jejich svěřenci museli hodně googlit.

"V Norsku je celá řada středisek a Egil Gjelland s Andersem Bratlim je mají dobře zmapovaná," naznačil kouč mužů Zdeněk Vítek, že tip na novou destinaci dostali právě od norských kolegů v týmu.

"Egil říkal, že tohle středisko před dvěma lety rekonstruovali. Je tam třicetistavová střelnice, ubytování přímo na stadionu, jídlo kousek vedle. To je všechno, co potřebujeme," libuje si Vítek.

Větrné peklo sebralo Moravcovi medaili. To jsme ještě nezažili, shodli se s trenérem Větrné peklo sebralo Moravcovi medaili. To jsme ještě nezažili, shodli se s trenérem Čtěte zde

Do konce tohoto týdne ale ještě biatlonový tým zůstane v Jablonci, kde šestice jistých účastníků MS Markéta Davidová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Michal Krčmář, Tomáš Krupčík a Michal Šlesingr trénuje v posilovně, na trati i na střelnici.

Odtud poletí do Osla, odkud se vydají autem do nového domova pro přípravu. Zbytek týmu vzejde z probíhajícího evropského šampionátu, kterého se účastní i Ondřej Moravec.

"Ondra se bude po mistrovství Evropy připravovat doma. Pak přicestuje rovnou do Östersundu," dodává na to konto Vítek.

O zbylé jedno místo se pak poperou Jakub Štvrtecký a Adam Václavík, to právě na probíhajícím ME v Bělorusku. Dvě místenky jsou ve hře pro české ženy. O ty se přetahují Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Ludmila Horká a Anna Tkadlecová.

"Kdo pojede na závěrečnou přípravu, ten pojede posléze i na mistrovství světa. Nominace ale ještě není uzavřená. Na Evropě si ji klidně můžou vybojovat Lída nebo Anča, ale to by musely zazářit a výrazně porazit další dvě holky," vysvětlil Holubec.

Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Prohlédněte zde
reklama