Škoda nepřesností. Vítková přišla o další podium kvůli třem chybám na střelnici

20. 1. 2018 14:35
Biatlonistka Veronika Vítková neudržela ve stíhacím závodu Světového poháru v Anterselvě třetí místo po sprintu a po třech chybách na střelnici skončila sedmá. Zvítězila Němka Laura Dahlmeierová.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: Milan Kammermayer

Anterselva - Vítková chybovala jednou v první i druhé položce vleže a v polovině závodu byla dvanáctá. Na první stojce mířila přesně a posunula se zpět do desítky na deváté místo. Další nepřesnost sice přišla na poslední střelbě, ale chybovaly i ostatní závodnice a Vítková v závěru dokázala vybojovat sedmé místo.

"V první položce to byla její chyba, u druhé je mi to ale líto, protože měla čtyři pěkné rány a poslední byla těsná dole," řekl šéftrenér Ondřej Rybář České televizi.

"Na poslední střelbě zase byla rozházená, byla tam i rána se štěstím a ve finále jsme u poslední rádi za jedno kolo. Předvedla ale výborný finiš a se sedmým a třetím místem tady panuje spokojenost. Před olympiádou to je výborný výsledek," uvedl Rybář.

Dahlmeierová chybovala jen jednou a především čistou závěrečnou položkou rozhodla o svém triumfu. V boji o stříbro ztratila Dorothea Wiererová před cílovou rovinkou hůlku. Běloruska Darja Domračevová, která ji soupeřce přišlápla, sportovně přestala finišovat a nechala Italku dojet druhou.

Oproti sprintu si pohoršily také Jessica Jislová, která klesla z 15. na 32. místo, a Eva Puskarčíková z 23. na 30. příčku. Jediný posun vzhůru zvládla Markéta Davidová, která startovala 46. a dojela na 39. místě.