reklama

Česká biatlonová pohroma pokračuje. Německé úřady poslaly domů i Krupčíka

Ani Tomáš Krupčík do dalšího dílu biatlonového Světového poháru nezasáhne Ani Tomáš Krupčík do dalšího dílu biatlonového Světového poháru nezasáhne autor: Petr Slavík / Český biatlon
Další český biatlonista měl pozitivní test na koronavirus. Po Michalu Krčmářovi a Adamu Václavíkovi, kteří kvůli tomu nemohli odcestovat na Světový pohár do Oberhofu, se infekce prokázala u Vítězslava Horniga. Německé středisko musel opustit i jeho spolubydlící Tomáš Krupčík.

Ostatní Češi byli v prvním kole testování negativní.

Hornig měl negativní test před odjezdem na první závody tohoto kalendářního roku, ale v Německu oba jeho vzorky odebrané ve středu ukázaly pozitivitu.

"Jeho hodnoty nejsou nijak vysoké, což značí, že je na začátku infekce. Věřím tomu, že nízké hodnoty naznačují i lehký průběh nemoci," uvedl technický koordinátor týmu Michal Šlesingr na svazovém webu.

Informaci o pozitivním nálezu dostal od zástupce Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Daniela Böhma ve středu večer. "Okamžitě jsme Víťu izolovali a ve čtvrtek ráno odcestoval domů. Popsali jsme IBU detailně jeho pohyb a aktivity v posledních třech dnech. Nyní čekáme na další pokyny. Celý tým nadále dodržuje přísná opatření," doplnil Šlesingr.

Do karantény poté poslaly místní úřady i Krupčíka, jenž s Hornigem sdílel pokoj.

Po jejich odjezdu zůstali v mužské části českého týmu v Oberhofu Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska a Milan Žemlička. Na nedělní smíšenou štafetu přijede Ondřej Moravec, který si po dohodě s trenéry prodloužil přípravu v rakouském Obertilliachu. SP začíná pátečními sprinty.

reklama