reklama

Biatlonová čistka: skončil norský asistent Bratli i hlavní servisman Žídek

Tomáš Žídek v servisním kamionu české biatlonové reprezentace. Tomáš Žídek v servisním kamionu české biatlonové reprezentace. autor: Jiří Šimeček
U biatlonové reprezentace skončil po ročním působení norský asistent mužů Anders Magnus Bratli a po třech letech i šéf servisu Tomáš Žídek. Za přípravu lyží bude zodpovědný opět Vojtěch Prášil, který u týmu pracoval již dříve dva olympijské cykly. Hlavní trenéři Nor Egil Gjelland u žen, respektive Zdeněk Vítek u mužů zůstali.

O změnách v realizačním týmu informuje iDNES.cz. Bratli byl zodpovědný za běžeckou přípravu. Nově bude Vítkovým asistentem Aleš Ligaun, který v minulé sezoně působil převážně u B-týmu. K "áčku" se vrátí také Prášil.

"Tom Žídek u týmu odvedl kus práce, rozešli jsme se v klidu. V průběhu této zimy jsme však nebyli se servisem spokojeni tak jako dřív," řekl předseda svazu Jiří Hamza. "To rozhodně neznamená, že jsme jezdili špatně jen kvůli servisu. Ale dřív jsme mívali na závody lyže průměrné nebo výborné. Teď byly při porovnání s ostatními spíše průměrné nebo horší. Těch experimentů s lyžemi bylo v poslední sezoně najednou příliš," dodal.

Biatlonisté neprožili tak úspěšnou sezonu jako v předchozích letech, zejména po běžecké stránce zaostávali. Výsledkově se dařilo pouze Markétě Davidové. "Ostatní ženy s výjimkou Markéty šly výkonnostně dolů. Najet na jiný trénink u Markéty bylo něco jiného než u třicetileté Veroniky Vítkové, jejíž tělo bylo dlouhá léta zvyklé na něco jiného. I z toho se poučíme," uvedl sportovní ředitel svazu Ondřej Rybář.

reklama