reklama

Ukrajinská biatlonistka Abramovová uspěla u CAS s odvoláním proti trestu za meldonium

Olga Abramovová Olga Abramovová autor: ČTK
Abramovová měla 10. ledna 2016 pozitivní test na meldonium a mezinárodní federace IBU ji v únoru předběžně distancovala. Nyní její trest zpětně anulovala.

Lausanne - Mezinárodní sportovní a CAS vyhověla protestu ukrajinské biatlonistky Olgy Abramovové a zpětně anulovala její roční trest za doping. Abramovová měla 10. ledna 2016 pozitivní test na meldonium a mezinárodní federace IBU ji 4. února předběžně distancovala.

Pět ruských atletů dostalo dvouleté tresty za doping, mezi nimi i olympijští medailisté Pět ruských atletů dostalo dvouleté tresty za doping, mezi nimi i olympijští medailisté Čtěte zde

Abramovová se v prosinci proti trestu odvolala s tím, že v době odebrání vzorku už meldonium neužívala. CAS nyní uznal, že biatlonistka nenese na pozitivním výsledku na látku, která se dostala na seznam WADA od 1. ledna 2016, žádnou vinu. Trest, který jí vypršel letos 4. února, CAS anuloval. Její výsledky z období mezi loňským 10. lednem a 4. únorem jsou ale dál neplatné.

Osmadvacetiletá ruská rodačka závodí za Ukrajinu od roku 2012, do zlaté štafety na olympijských hrách v Soči ale nepatřila. Ve sbírce má dvě třetí místa ze štafet ve Světovém poháru, v individuálních závodech je jejím maximem sedmé místo.

reklama