reklama

Kolaps Davidové? Nezvládla to psychicky, rány šly daleko, vysvětluje trenér

Markéta Davidová Markéta Davidová autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Na tenhle start sezony bude chtít hodně rychle zapomenout. Markéta Davidová potopila naděje české smíšené biatlonové štafety v nedělním úvodním závodu Světového poháru dvěma trestnými koly. V Pokljuce tak Češi brali až 14. místo. Za vším zřejmě byla nervozita.

První úsek přitom rozběhla Veronika Vítková solidně. V závěru posledního kola jí sice došly síly, ale jednadvacetileté parťačce předávala na devátém místě s kontaktem na přední příčky. 

I rodačka z Janova nad Nisou běžela zpočátku výborně, průšvih přišel na střelnici. Nezkušenost v kombinaci s náhlým poryvem větru si vybraly svou daň. Od trestného kola ji po ležce nezachránila ani tři dobíjení.

"Myslím si, že to nezvládla psychicky. Strašně moc chtěla a vzešly z toho rány, které byly hodně daleko," nechal se slyšet pro web českého biatlonu asistent trenéra ženské reprezentace Jiří Holubec.

Rozhozená Davidová pak předvedla stejnou minelu i na stojce a nabrala tříminutovou ztrátu. Pozitivem u ní zůstala rychlost běhu. "Zvládla všechna tři kola ve vyrovnaném a zároveň vysokém tempu, neměla žádnou krizi," zhodnotil její výkon Holubec.

Tomáš Krupčík s Michalem Krčmářem už pak s mankem nemohli nic moc dělat, protože ztratili kontakt s první desítkou celkového pořadí. Pro prvního jmenovaného to byla v premiérovém startu ve smíšeném kvartetu cenná zkušenost.

"Ani jsem moc nevnímal, že jedu svoji premiéru v mixu ve Světovém poháru. Na trati to ještě bylo takové nemastné, neslané. Střelba byla takový standard, jen byla chyba, že jsem vstoje dobíjel napodruhé," nebál se kritiky na svou osobu Krupčík.

V sestavě nahradil nemocného Ondřeje Moravce, a tak byl rád, že vůbec startuje. "Mohl jsem prošťouchnout formu před dalšími závody. Každý závod se totiž počítá a zvláště v úvodu sezóny. Věřím, že to bude jen lepší a lepší, stejně jako moje pocity ze zdejší nadmořské výšky," uvedl.

Ve zlepšení českých výkonů věří i Vítková. "Nemám ze závodu špatný pocit a jsem přesvědčená, že forma půjde nahoru. Na sněhu jsme zatím lyžovali jen dva týdny, a tak ještě nejsme tolik rozježdění, ani rozzávodění."

Ukvapené závěry nechtějí dělat ani trenéři. "V tréninku žádný problém nebyl, střelba se našim dařila. Možná sehrála roli nervozita, šlo o první závod. Ani jsme neměli žádný ostrý kontrolní závod jako jiné týmy, takže to byla opravdu letošní soutěžní premiéra. Nezadařilo se, ale jedeme dál," dodal Holubec.

Znovu mezi poraženými. To byl neradostný start sezony českých biatlonových mixů Znovu mezi poraženými. To byl neradostný start sezony českých biatlonových mixů Prohlédněte zde
reklama