reklama

Vítková se ve stíhačce na Holmenkollenu posunula na 9. místo, vyhrála Domračevová

biatlon, SP 2017/2018, Oslo, Veronika Vítková biatlon, SP 2017/2018, Oslo, Veronika Vítková autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Česká biatlonistka Veronika Vítková ve stíhačce v rámci SP v norském Oslu vylepšila své postavení ze sprintu a doběhla devátá. Závod ovládla Běloruska Domračevová.

Oslo - Biatlonistka Veronika Vítková se ve stíhacím závodě Světového poháru v Oslu navzdory dvěma střeleckým chybám posunula z jedenáctého místa na deváté. Vyhrála Běloruska Darja Domračevová, která v posledním kole předstihla vítězku sprintu a vedoucí ženu SP Anastasii Kuzminovou. Další česká reprezentantka Eva Puskarčíková musela na tři trestná kola, a když se k tomu přidal podprůměrný běh, klesla z 18. příčky na 34. místo.

Bronzová olympijská medailistka ze sprintu Vítková poslední závod sezony zahájila čistou střelbou, ale na dalších dvou položkách udělala po jedné chybě a místo posunu vzhůru se propadla do druhé desítky. Závěrečnou stojku ale vyčistila za 22 sekund a odjížděla jako devátá.

Na závěrečnou položku si dávala pozor. "Říkala jsem si, že jestli se tam chci udržet, tak tu nulu musím dát. Škoda těch dvou jedniček, byly to moje chyby, nevyvarovala jsem se toho," komentovala pro Českou televizi svůj výkon na střelnici.

Ve vyrovnaném závěrečném kole pozici v elitní desítce udržela. "Byl to povedený závod, škoda těch dvou chybiček. Dneska bylo skoro ideální počasí," řekl České televizi trenér ženského týmu Zdeněk Vítek.

Biatlonová sezona skončila. Krále Fourcada doplnila drobná Finka. Podívejte se, jak dopadli Češi Biatlonová sezona skončila. Krále Fourcada doplnila drobná Finka. Podívejte se, jak dopadli Češi Prohlédněte zde

Vítková finišovala s odstupem 53,5 sekundy za vítěznou Domračevovou. Stíhačku nejlépe rozjela vítězka sprintu Kuzminová, která si po úvodní bezchybné střelbě vypracovala až minutový náskok. Slovenská reprezentantka pak ale celkem čtyřikrát minula a po třetí položce byla šestá.

Čistá závěrečná stojka a chyby soupeřek ji vrátily do čela, ale Domračevová, která udělala celkem dvě chyby, na ni ztrácela jen sekundu a půl. V posledním kole měla Běloruska více sil a díky nástupu v závěrečném stoupání si připsala čtvrté vítězství v této sezoně SP. Kuzminovou porazila o devět sekund. Třetí skončila s bezmála půlminutovou ztrátou Američanka Susan Dunkleeová.

Světový pohár v Oslu uzavře od 14:45 štafeta mužů. Pro české reprezentanty to bude poslední závod sezony, protože finále seriálu v Ťumeni kvůli ruskému dopingu bojkotují.

reklama