reklama

Vytočený Krčmář se zdravě naštval, parádním výkonem vytáhl štafetu na pátou pozici

Michal Krčmář během štafety v Hochfilzenu Michal Krčmář během štafety v Hochfilzenu autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Skvěle střílející finišman Michal Krčmář vytáhl biatlonisty na páté místo ve štafetě v Hochfilzenu. Čtveřice Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký, Ondřej Moravec a Krčmář o dvě příčky vylepšila týden staré umístění z Kontiolahti. Závod Světového poháru v rakouském středisku vyhráli Švédové.

Junior Mikyska po úspěšném debutu ve Finsku znovu českou štafetu rozbíhal a nezklamal. Předal jen s půlminutovou ztrátou na čelo, kterou nabral i kvůli pomalejší střelbě.

Davidová skončila ve stíhačce devátá, Charvátové totálně nevyšla střelba Davidová skončila ve stíhačce devátá, Charvátové totálně nevyšla střelba Čtěte zde

"Tu střelbu jsem si hodně hlídal. Kluci mi říkali, že je tady ta střelnice hodně náročná, takže jsem střílel pomalu," řekl České televizi.

Štvrtecký, který v sestavě nahradil Tomáše Krupčíka, převzal štafetu na dvanáctém místě. Jednadvacetiletý reprezentant sice dohromady pětkrát dobíjel, ale vyhnul se trestnému kolu. Měl čtvrtý běžecký čas, přesto se propadl na čtrnáctou příčku a ztráta Čechů narostla na více než minutu.

Nejzkušenější český reprezentant Moravec dobíjel jen jednou vleže, ale po skvělé stojce nestačil na nejlepší v běhu. Na trati v závěrečném kole nabral půlminutu. Posunul české kvarteto na konec první desítky a vyslal Krčmáře do finiše se ztrátou minuty a tři čtvrtě.

Krčmář předvedl excelentní výkon na střelnici, sestřelil všech deset terčů v nejrychlejším čase čtvrtého úseku. Spravil si tak chuť po sobotní stíhačce, kde se dvěma chybami na závěrečné položce připravil o šanci na lepší umístění.

"Jsem se zdravě naštval. Včera mě to vytočilo. Takhle se dělá biatlon," pochvaloval si stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu. "Takhle musím závodit celý rok, zdravě riskovat. Nic jsem nevymýšlel. Tu stojku si vůbec nepamatuju, prostě jsem přijel a najednou jsem měl odstříleno. Je to pro mě dobrá injekce," rozplýval se poté, co posunul český tým o pět míst dopředu. Na nejlepší Švédy ztratili Češi minutu a 35 vteřin.

O vítězích rozhodla závěrečná střelba. Švéd Sebastian Samuelsson se hodně zdržel, protože se mu nedařilo dobít jeden náboj, ale norský lídr SP Johannes Thingnes Bö to nevyužil a musel na trestné kolo. I tak udrželi Norové druhou příčku se ztrátou 16,6 sekundy na Švédy. Severské velmoci si prohodily pořadí z Kontiolahti. Třetí místo z Finska zopakovali Němci.

V Hochfilzenu se uskuteční i příští kolo Světového poháru biatlonistů. Začne ve čtvrtek 17. prosince mužským sprintem.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Muži - štafeta 4×7,5 km: 1. Švédsko (Femling, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson) 1:16:31,5 (0 trest. okruhů + 8 dobíjení), 2. Norsko (Laegreid, Dale, T. Bö, J.T. Bö) -5,7 (1+11), 3. Německo (Lesser, Rees, Doll, Horn) -44,1 (0+7), 4. Rusko -1:13,5 (1+9), 5. Česko (Mikyska, Štvrtecký, Moravec, Krčmář) -1:35,1 (0+6), 6. Francie -1:51,3 (3+12).

Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář Prohlédněte zde
reklama