reklama

Biatlonisty dál mučí personální krize, ze Šlesingra byl málem znovu závodník

Michal Šlesingr Michal Šlesingr autor: Luboš Vácha
Bylo tu kruté vystřízlivění z vánoční pohody. Hned v pondělí po Novém roce se to v českém biatlonovém týmu začalo hemžit pozitivními testy na koronavirus. Do akce tak musel Michal Šlesingr, který už je ve sportovním důchodu.

Když loni na jaře končil kariéru, netušil, že do roka se z něj v biatlonovém týmu stane kopie pohádkové postavy Ferdy Mravence, protože také zvládne práce všeho druhu.

Jsme bohové i ďáblové, ruský biatlon žije. Fanatický hlasatel slavil jak na olympiádě Jsme bohové i ďáblové, ruský biatlon žije. Fanatický hlasatel slavil jak na olympiádě Čtěte zde

Když z přípravného kempu v Pokljuce přišly zprávy, že Michal Krčmář s Adamem Václavíkem mají pozitivní testy na koronavirus, sedl do auta a jel pro zbylé členy týmu, které musel dopravit do dějiště Světového poháru v Oberhofu.

Pak dorazila další jobovka, že mezi nakaženými figurují i čeští servismani. "Věděli jsme, že už nemáme kam sáhnout. Kdybychom hledali ještě někde jinde, tak by kvůli testům zase přišel jeden den zdržení," přiznal Šlesingr pro web českého biatlonu.

"Takže jsem říkal Rybísovi (trenérovi Ondřeji Rybářovi), že jsem dřevěný, prase líné a nic jsem poslední dobou nedělal, ale pokud to půjde, tak klukům pomůžu," prozradil.

Před novou sezonou se z mistra světa v biatlonu oficiálně stal technický koordinátor týmu. Nyní k tomu ale přibyla i role řidiče a servismana. 

"Kluci mi dali jednoduchou práci, kterou jsem nemohl pokazit. Třeba jsem kartáčoval lyže po testování a natahoval je do likvidu. Nosil jsem klukům balíčky s obědem a pití," popisoval Šlesingr.

Jenže to nebylo všechno. Před nedělními štafetami byla personální krize v týmu ještě horší, do karantény museli mladíci Tomáš Mikyska a Milan Žemlička.

Z týmu biatlonistů zbylo torzo. Pozitivní Mikyska i jeho spolubydlící museli domů Z týmu biatlonistů zbylo torzo. Pozitivní Mikyska i jeho spolubydlící museli domů Čtěte zde

"Rybís to zkoušel v neděli i na mě, že bych mohl jet závod smíšených dvojic já. Doufám, že to byl na sto procent vtip, že to není takový blázen," kroutil hlavou bývalý závodník.

Sám uznává, že není po konci kariéry zrovna ve formě. "Před Oberhofem jsem měl v této sezóně nalyžováno pět kilometrů. Nejdřív jsem neměl na ten sport vůbec chuť a pak ke všemu neměl čas. Dostalo se to do fáze, kdy mě uháněla manželka, abych se šel třeba proběhnout. Taky jsem se nemohl pořád nechávat vysmívat a chytat za špeky," smál se.

Nakonec Rybář sáhl do mladých rezerv týmu a na start druhého týdnu závodů v německém Oberhofu postavil dalšího debutanta: jednadvacetiletého Mikuláše Karlíka. Doplní tak ve trojici zdravých českých biatlonistů Ondřeje Moravce a Jakuba Štvrteckého. 

"Půjdu do toho po hlavě, doufám, že to na střelnici trefím a nestrávím na trati moc dlouhou dobu," přál si rodák z Ústí nad Orlicí.

Program druhého týdne v Oberhofu začíná dnes ve 14:30 mužským sprintem, který deník Aktuálně.cz přinese v online reportáži

reklama