reklama
18:15 • Biatlon • Gelsenkirchen

Exhibice smíšených dvojic

Konečné pořadí

1. Itálie (Hofer/Wiererová)
2. Německo 1 (Schempp/Preussová)
3. Norsko/Bělorusko (Björndalen/Domračevová)

Vítejte u online reportáže z biatlonové exhibice smíšených dvojic na stadionu Schalke 04. Závod začne v sobotu 29. prosince 2018 v 18:15.

Přeji příjemný sobotní večer. Světový pohár v biatlonu má vánoční přestávku, nicméně fanoušci tohoto sportu se dnes mohou těšit na tradiční exhibici na stadiónu Schalke 04. Závodu se zúčastní několik hvězd včetně Veroniky Vítkové a Michala Krčmáře.

Kromě již zmíněné Veroniky Vítkové s Michalem Krčmářem je dnes na trati také Dorothea Wiererová a především se s kariérou loučí trio Björndalen, Šipulin, Domračevová. Rozhodně je tak, na co se těšit.

START

ZÁVOD BYL PRÁVĚ ZAHÁJEN.

1. střelba

Poměrně rychle se biatlonistky dostaly na úvodní střelbu. 

1. střelba

Výborně si vedla Veronika Vítková, která neměla problém s jediným terčem a vytáhla se na čtvrtou pozici. Naopak Dorothea Wiererová chybovala, což znamenalo 75 metrů dlouhé trestné kolo.

1. před.

Vítková předává se ztrátou šesti vteřin na čtvrtém místě. Je v kontaktu s nejlepšími, což je momentálně německý a ruský tým.

2. střelba

Na druhou střelbu dorazil první Simon Schempp. Spolu s ním už ulehá i Šipulin a s menším odstupem pak Benedikt Doll. Oba německé dvojice si zatím vedou na výbornou.

2. střelba

Doll se Schemppem a Krčmářem jednou chybovali, Šipulin musí na dvě trestná kola.

2. před

Nejlépe zvládla druhé kolo Ukrajina, která se zásluhou Prymy vytáhla na první pozici. Druzí předávají Francouzi, Češi jsou pátí.

Nyní už jsou na trati opět ženy. Startovní pole táhne Herrmannová, za kterou se drží Bescondová a Džimová. Ostatní týmy jedou s odstupem.

3. střelba

Je tady třetí střelba, poprvé ženy absolvují stojku. Jako první zahajuje Bescondová.

3. střelba

Všechny první biatlonistky chybovaly a do čela je Franziska Preussová. Na tři trestná kola musí Veronika Vítková.

3. před

Na třetí předávce je první duo Preussová/Schempp a za ním je druhá německá dvojice Herrmannová/Doll. Loučí si Šipulin i dvojka Domračevová/Björndalen se zatím spíše trápí.

Stále se na čele závodu drží německé dvojice, nicméně skvěle si zatím vede francouzské duo, jež je třetí.

4. střelba

Schempp jedna chyba, Doll také. Na čelo jde díky rychlopalbě Jacquelin!

4. střelba

Také další chybují. Zlepší se japonská i ukrajinská dvojice. Krčmář byl rovněž bezchybný.

4. před

Deset vteřin najel na čele Jacquelin. Za ním jedou německé dvojice, Češi jsou zatím devátí. Poslední předává Anton Šipulin.

Velmi dobře jede Bescondová, která si udržuje náskok na dva německé týmy. Mezitím se první výrazně přiblížily k páté střelbě.

5. střelba

Jedna chyby v podání Bescondové mohly přinést vedení Preussové či Herrmannové. Obě ale také chybovaly a na čelo jde tak Hauserová s Wiererovou.

reklama