reklama
16:20 • SP v biatlonu • Östersund, Švédsko

Vytrvalostní závod žen

Konečné pořadí

1. Justina Braisazová (FRA)
2. Julija Džimová (UKR)
3. Julia Simonová

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z vytrvalostního závodu žen na 15 kilometrů ze švédského Östersundu v rámci Světového poháru 2019/2020. Závod začíná ve čtvrtek 5.12. v 16:20.

Ženy se vracejí do akce poprvé od neděle, kdy byl na programu sprint. V tom zazářila Italka Dorothea Wiererová, která si dojela pro první místo. Druhá skončila Marte Olsbuová Röiselandová z Norska a na třetím místě k nadšení českého publika Markéta Davidová, jež se tedy v prvním individuálním závodě sezóny hned dočkala medalie. Na tu budu chtít pochopitelně navázat i dnes.

V dnešním závodě se kromě Davidové představí v českých barvách ještě Veronika Vítková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová a Eva Puskarčíková. Tradičně se jede pět kolo a střílí se celkem čtyřikrát (dvakrát vleže a dvakrát vestoje). Za každou chybu na střelnici se závodníci připíše jedna minuta do celkového času.

Startovní listina:

1. Veronika Vítková (CZE)
2. Franziska Preussová (GER)
3. Baiba Bendiková (LAT)
4. Elisa Gasparinová (SUI)
5. Tiril Eckhoffová (NOR)
6. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
7. Linn Perssonová (SWE)
8. Světlana Mironovová (RUS)
9. Franziska Hildebrandová (GER)
10. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
11. Dorothea Wiererová (ITA)
12. Célia Aymonierová (FRA)
13. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
14. Hanna Öbergová (SWE)
15. Monika Hojniszová (POL)
16. Federica Sanfilippová (ITA)
17. Anais Bescondová (FRA)
18. Valj Semerenková (UKR)
19. Johanna Talihärmová (EST)
20. Denise Herrmannová (GER)
21. Emma Lunderová (CAN)
22. Anna Frolinová (KOR)
23. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
24. Katharina Innerhoferová (AUT)
25. Kinga Zbylutová (POL)
26. Ivona Fialková (SVK)
27. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
28. Iryna Krjuková (BLR)
29. Lena Häckiová (SUI)
30. Susan Dunkleeová (USA)
31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
32. Lisa Vittozziová (ITA)
33. Clare Eganová (USA)
34. Sarah Beaudryová (CAN)
35. Julia Simonová (FRA)
36. Justine Braisazová (FRA)
37. Jelena Kručinkinová (BLR)
38. Vanessa Hinzová (GER)
39. Thekla Brunová-Lieová (NOR)
40. Julia Schwaigerová (AUT)
41. Eva Puskarčíková (CZE)
42. Emma Nilssonová (SWE)
43. Vita Semerenková (UKR)
44. Markéta Davidová (CZE)
45. Mona Brorssonová (SWE)
46. Nicole Gontierová (ITA)
47. Regina Ojaová (EST)
48. Larisa Kuklinová (RUS)
49. Kamila Żuková (POL)
50. Selina Gasparinová (SUI)
51. Asuka Hačisuková (JPN)
52. Grete Gaimová (EST)
53. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
54. Nadia Moserová (CAN)
55. Polona Klemenčičová (SLO)
56. Dzinara Alimbekavová (BLR)
57. Fan-čchi Mengová (CHN)
58. Terezia Poliaková (SVK)
59. Ťia-lin Tchangová (CHN)
60. Karolin Horchlerová (GER)
61. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
62. Lea Einfaltová (SLO)
63. Marija Zdravkovová (BLR)
64. Lucie Charvátová (CZE)
65. Caroline Colombová (FRA)
66. Nika Blaženićová (CRO)
67. Viktorija Slivková (RUS)
68. Suvi Minkkinenová (FIN)
69. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
70. Aita Gasparinová (SUI)
71. Magdalena Gwizdońová (POL)
72. Tamara Voroninová (RUS)
73. Darja Blašková (BLR)
74. Julija Džimová (UKR)
75. Galina Višněvská (KAZ)
76. Milena Todorovová (BUL)
77. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
78. Elvira Öbergová (SWE)
79. Mari Ederová (FIN)
80. Christina Riederová (AUT)
81. Julija Matvijenková (LAT)
82. Un-čung Ko (KOR)
83. Daniela Kadevová (BUL)
84. Anastasija Merkušinová (UKR)
85. Veronika Machyniaková (SVK)
86. Dunja Zdoucová (AUT)
87. Kristina Rezcovová (RUS)
88. Čao-chan Čang (CHN)
89. Jenny Fellmanová (FIN)
90. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
91. Anna Weidelová (GER)
92. Nika Vindišarová (SLO)
93. Tuuli Tomingasová (EST)
94. Emily Dreissigackerová (USA)
95. Anaïs Chevalierová (FRA)
96. Jessica Jislová (CZE)
97. Jurie Tanakaová (JPN)
98. Irene Cadurischová (SUI)
99. Natalja Kočerginová (LTU)
100. Či-ä Pak (KOR)
101. Irina Kručinkinová (BLR)
102. Ingela Anderssonová (SWE)
103. Jelizaveta Belčenková (KAZ)

Vše je připraveno na start závodu. Počasí během dne bylo hodně proměnlivé, teplota klesla až k nule, nicméně nyní opět narostla, a tak by mělo být pro závodnice příjemněji.

Závod začíná.

A hned jako první do dnešního závodu odstartovala Veronika Vítková!

Jako druhá do akce vyrazila Němka Preussová, za ní pak Lotyška Bendiková.

S číslem pět je v závodě i další ze spolufavoritek, a to Eckhoffová z Norska.

Hned po ní jde do akce Marte Olsbuová Röiselandová, která si ve sprintu dojela pro stříbro.

S číslem sedm se za aplausu domácích tribun vydává do ake Švédka Perssonová.

Osmičku má Ruska Mironovová a devítku hned za ní jedoucí Němka Hildebrandová.

Úvodní desítku nyní uzavírá Hauserová z Rakouska a hned vyráží do závodu velká favoritka Italka Dorothea Wiererová.

Na trati už jsou také Aymonierová z Francie a Mäkäräinenová z Finska.

Číslo 14 má dnes domácí Hanna Öbergová a také ta už je na trati.

Na prvním mezičase je zatím nejrychlejší Norka Eckhoffová, Veronika Vítková aktuálně na 6. místě.

Veronika Vítková zvládla první střeleckou položku skvěle a zastřílela čistě, stejně tak si vedla i Němka Preussová.

Norce Eckhoffové se první střela moc nepovedla, protože ve větru střílela pomalu a navíc udělala jednu chybu.

Domácí Švédka Perssonová střílela čistě, naopak Ruska Mironovová minula dvakrát…

Sport
Sport
5. 12. 2019
reklama