reklama
12:30 • SP v biatlonu • Östersund, Švédsko

Sprint mužů

Konečné pořadí

1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Tarjei Bø (NOR)
3. Matvej Jelisejev (RUS)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze sprintu mužů ve švédském Östersundu v rámci Světového poháru 2019/2020.

Češi z neprožili úspěšný vstup do letošní sezóny SP, sobotní štafety jim vůbec nevyšlo. Ve dvojicích se duo Jislová - Štvrtecký nechalo dojet o kolo a skončilo na 18. místě, načež kvarteto Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář skončilo v klasické čtyřčlenné smíšené štafetě na místě 11. 

Does nás poprvé v této sezóně čekají individuální závody. Nejprve se ve sprintu na 10 km předvedou muži, následně o tři hodiny ženy. Do mužského sprintu, který má tradičně na programu tři běžecká kola a dvě střelecké položky (vleže, vestoje). Z českého týmu je do závodu připraven Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík a Jakub Štvrtecký.

Konečné pořadí sprintu 2018/2019:
1. Johannes Thingnes Bö (NOR) 514 bodů
2. Alexander Loginov (RUS) 350 b.
3. Simon Desthieux (FRA) 338 b.
4. Benedikt Doll (GER) 305 b.
5. Antonin Guigonnat (FRA) 271 b.

20. Michal Krčmář (CZE) 153 b.
33. Ondřej Moravec (CZE) 90 b.
50. Tomáš Krupčík (CZE) 37 b.
62. Michal Šlesingr (CZE) 22 b.

Startovní listina:
1. Erlend Bjøntegaard (NOR)
2. Eduard Latypov (RUS)
3. Klemen Bauer (SLO)
4. Dmitrij Malyško (RUS)
5. Vladimir Iliev (BUL)
6. Felix Leitner (AUT)
7. Emilien Jacquelin (FRA)
8. Serafin Wiestner (SUI)
9. Antonin Guigonnat (FRA)
10. Sean Doherty (USA)
11. Michal Krčmář (CZE)
12. Sergej Bočarnikov (BLR)
13. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
14. Simon Eder (AUT)
15. Dominik Windisch (ITA)
16. Peppe Femling (SWE)
17. Ondřej Moravec (CZE)
18. Dmitro Pidručnij (UKR)
19. Scott Gow (CAN)
20. Erik Lesser (GER)
21. Lukas Hofer (ITA)
22. Julian Eberhard (AUT)
23. Artěm Prima (UKR)
24. Jakov Fak (SLO)
25. Alexandr Loginov (RUS)
26. Roman Jeremin (KAZ)
27. Tarjei Bø (NOR)
28. Simon Desthieux (FRA)
29. Benjamin Weger (SUI)
30. Florent Claude (BEL)
31. Christian Gow (CAN)
32. Leif Nordgren (USA)
33. Jeremy Finello (SUI)
34. Thomas Bormolini (ITA)
35. Jevgenij Garaničev (RUS)
36. Johannes Kühn (GER)
37. Krasimir Anev (BUL)
38. Olli Hiidensalo (FIN)
39. Martin Otčenáš (SVK)
40. Grzegorz Guzik (POL)
41. Sebastian Samuelsson (SWE)
42. Martin Ponsiluoma (SWE)
43. Benedikt Doll (GER)
44. Johannes Thingnes Bø (NOR)
45. Martin Fourcade (FRA)
46. Kalev Ermits (EST)
47. Matvej Jelisejev (RUS)
48. Michal Šlesingr (CZE)
49. Dominik Landertinger (AUT)
50. Raman Jaljotnau (BLR)
51. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
52. Quentin Fillon Maillet (FRA)
53. Mario Dolder (SUI)
54. Anton Dudčenko (UKR)
55. Ruslan Tkalenko (UKR)
56. Lars Helge Birkeland (NOR)
57. Alexander Mc Intosh Howe (USA)
58. Apostolos Angelis (GRE)
59. Vladislav Vitěnko (KAZ)
60. Michal Šíma (SVK)
61. Thierry Langer (BEL)
62. Giuseppe Montello (ITA)
63. Kosuke Ozaki (JPN)
64. Sing-jüan Jen (CHN)
65. Fabien Claude (FRA)
66. Nikita Poršněv (RUS)
67. Rene Zachna (EST)
68. Karol Dombrovski (LTU)
69. Miha Dovžan (SLO)
70. Dimitar Gerdžikov (BUL)
71. Jules Burnotte (CAN)
72. Mikito Tačizaki (JPN)
73. Tobias Eberhard (AUT)
74. Jesper Nelin (SWE)
75. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
76. Tero Seppälä (FIN)
77. Vytautas Strolia (LTU)
78. Timofej Lapšin (KOR)
79. Adam Václavík (CZE)
80. Anton Smolski (BLR)
81. Łukasz Szczurek (POL)
82. Simon Schempp (GER)
83. Cornel Puchianu (ROU)
84. Tomáš Hasilla (SVK)
85. Krešimir Crnkovič (CRO)
86. Anton Babikov (RUS)
87. Travis Cooper (USA)
88. Raido Ränkel (EST)
89. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
90. Harald Lemmerer (AUT)
91. Mikita Labastov (BLR)
92. Jakub Štvrtecký (CZE)
93. Jong-kju Kim (KOR)
94. Philipp Horn (GER)
95. Taras Lesjuk (UKR)
96. Daniele Cappellari (ITA)
97. Maxim Braun (KAZ)
98. Aidan Millar (CAN)
99. Šimon Bartko (SVK)
100. Torstein Stenersen (SWE)
101. Rok Tršan (SLO)
102. Anton Sinapov (BUL)
103. Roberts Slotinš (LAT)
104. Šóhej Kodama (JPN)
105. Tomas Kaukenas (LTU)
106. Ťin-le Tchang (CHN)
107. Johannes Dale (NOR)
108. Mateusz Janik (POL)
109. George Buta (ROU)

Vše je připraveno na startu závodu, dnes panují pro biatlonisty velmi dobré podmínky.

Závod začíná.

Nor Bjøntegaard je v závodě, za ním vyrazí Rus Latypov.

Šest závodníků je na trati, na začátku druhé desítky pak číhá už první Čech, a to Michal Krčmář.

Nor Bjøntegaard je na prvním mezičase a stanoví základní čas dnešního sprintu.

Michal Krčmář už je na trati, snad se českému závodníkovi dnešní závod povede.

Nejrychlejší první mezičas má zatím Francouz Jaquelin.

S číslem 17 už je v závodě také Ondřej Moravec!

Bjøntegaard jako první dnes na střelecké položce a norský závodník byl na ležce bezchybný.

Rus Latypov byl také čistý a o poznání rychlejší, díky čemuž jde do čela.

Na prvním mezičase má Krčmář ztrátu na vedoucího závodníka už patnáct vteřin…

S číslem 9 střílel poprvé také jeden z favoritů Francouz Guigonnat. Ten sice střílel čistě, ale hodně pomalu a jeho ztráta na čelo je už 23 sekund.

Třicet závodníků už je na trati, mezi nimi Eberhard, Lesser, Hofer či Loginov.

Michal Krčmář zvládl první střelu výborně a zastřílel čistě.

Sport
Sport
1. 12. 2019
reklama