reklama
14:15 • SP v biatlonu • Pokljuka

Vytrvalostní závod žen

Konečné pořadí

1. Julia Džimová (UKR)
2. Monika Hojniszová (POL)
3. Markéta Davidová (CZE)

Vítejte u online reportáže z vytrvalostního závodu žen v rámci SP v biatlonu ve slovinské Pokljuce. Závod začne ve středu 6. prosince 2018 ve 14:15.

Přeji příjemné čtvrteční odpoledne! Po jednodenním zpoždění dnes vytrvalostní závod zdárně absolvovali muži biatlonisté a my se pomalu můžeme těšit na stejný souboj v podání žen. V Pokjuce se pojede patnáct kilometrů a biatlonistky musí zvládnout celkem čtyři střelby. Pochopitelně se bude pálit dvakrát vleže a dvakrát vestoje.

V dnešním ženském závodě bude mít Česko celkem pět zástupkyň. Největší šance se dávají aktuální jedničce české reprezentace Veronice Vítkové, nicméně silným želízkem v ohni bude také Eva Puskarčíková, která už zajela nejeden výborný výsledek.

 

Spíše překvapit dnes může zbylá trojice českých závodnic. Jedná se o Jessicu Jislovou, Markétu Davidovou a Lucii Charvátovou. Ta dnes uzavře celé startovní pole, které čítá 102 závodnic.

Mezi největší favoritky dnešního závodu bude stoprocentně patřit Kaisa Mäkäräinenová z Finska. U vítězky loňského hodnocení světového poháru se objevovaly spekulace ohledně konce kariéry, nicméně nic takového sympatická Finka nepotvrdila a dnes může bojovat o další vítězství.

 

Kromě finské biatlonistky musíme počítat s Anastasiou Kuzminovou ze Slovenska či Dorotheou Wiererovou. Ve prospěch těchto biatlonistek hraje fakt, že Darja Domračevová ukončila kariéru a zatím velmi nejistá účast v závodech je u Laury Dahlmeierové.

Dnešní vytrvalostní závod je velmi specifickou disciplínou. Také proto si naděje na vítězství může dělat širší okruh závodnic. Například na předních pozicích v hodnocení této disciplíny se loni nacházely biatlonistky, které v celkovém pořadí SP zrovna nezářily. Malý křišťálový glóbus totiž po loňské sezóně pozvedla Naděžda Skardinová a do nejlepší pětky se ještě vlezly dvě ukrajinské závodnice. Jednalo se o druhou Julii Džimovou a čtvrtou Valj Semerenkovou. Pro názornost, všechny tyto závodnice byly v celkovém hodnocení SP až ve druhé desítce.

STARTOVNÍ LISTINA

 

1. Rosanna Crawfordová (CAN)

2. Karin Innerhoferová (AUT)

3. Susan Dunkleeová (USA)

4. Veronika Vítková (CZE)

5. Dorothea Wiererová (ITA)

6. Linn Perssonová (SWE)

7. Julia Simonová (FRA)

8. Iryna Krjuková (BLR)

9. Federica Sanfilippová (ITA)

10. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)

13. Eva Puskarčíková (CZE)

14. Anastasia Kuzminová (SVK)

28. Jessica Jislová (CZE)

35. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)

39. Paulina Fialková (SVK)

45. Ivona Fialková (SVK)

72. Markéta Davidová (CZE)

95. Terezia Poliaková (SVK)

102. Lucie Charvátová (CZE)

ZÁVOD PRÁVĚ ZAČAL.

START

Postupně startují první závodnice a na trati již máme také Veroniku Vítkovou. Hned za ní pojede jedna z velkých favoritek, Dorothea Wiererová.

START

Odstartováno má desítka závodnic. Brzy se můžeme těšit na start Evy Puskarčíkové, která svůj závod zahájí s číslem 13.

START

Puskarčíková je na trati a stejně tak i Anastasia Kuzminová. Se Slovenkou by Češka mohla vytvořit kvalitní tandem.

1,7 km

Veronika Vítková se pomalu blíží k první střelbě. Po 1700 metrech si drží stejný mezičas jako Dorothea Wiererová. Na aktuálně vedoucí Perssonovou ztrácí tři vteřiny.

1. střelba

Výborně zastřílela Veronika Vítková, která na první ležce odpálila všech pět terčů. Na druhou stranu, čas byl výrazně pomalejší než u Wiererové, která jde o 15 vteřin na čelo.

1,7 km

Eva Puskarčíková závod rozběhla pomaleji než Veronika Vítková. Důležitá ale bude první střelba, ke které už se druhá česká závodnice blíží.

1. střelba

I v podání Evy Puskarčíkové to vypadalo na čistou položku, ale bohužel přišla posledním výstřelem chyba.

1. střelba

Ani Anastasia Kuzminová si neodpustila jednu nepřesnost. Jenže Slovenka je neskutečně rychlá a i s jednou trestnou minutou je třetí.

1,7 km

V závodě už máme také Jessicu Jislovou, která si zatím vede podobně jako Veronika Vítková. Na prvním mezičase za ní zaostává jen o dvě vteřiny.

2. střelba

Velká škoda. Wiererová jednou chybou dala šanci Veronice Vítkové, ale ta bohužel netrefila poslední terč druhé střelby.

2. střelba

Po druhé střelbě se vedení ujímá Susan Dunkleeová, která je stále bezchybná.

1. střelba

Úvodní střeleckou položku má za sebou Jessica Jislová, která se s jednou chybou řadí na průběžné 23. místo. Vede Herrmannová, která má skvělý běžecký čas a zatím nulu na kontě chyb.

2. střelba

Na druhé střelbě uspěla Eva Puskarčíková, jež sestřelila všechny terče. Zaznamenává tak zlepšení, neboť je šestá.

reklama