reklama
16:30 • MS v biatlonu • Östersund

Sprint mužů

Vítejte u online reportáže ze sprintu mužů v rámci MS v biatlonu ve švédském Östersundu. Závod bude odstartován v sobotu 9. března 2019 v 16:30.

Přeji příjemnou sobotu. MS v biatlonu 2019 je v plném proudu a ve švédském Östersundu je pro dnešek připraven sprint mužů na 10 kilometrů. My se můžeme těšit na čtveřici českých biatlonistů včetně mladíka Jakuba Štvrteckého.

Největším favoritem závodu bude jednoznačně Johannes Thingnes Bö. Norský fenomén má v čele celkového hodnocení SP náskok necelých tři sta bodů, což jej staví do pozice již téměř jistého držitele velkého křišťálového glóbu. Navíc je na tom Nor fantasticky také v boji o malý křišťálový glóbus za sprint. V hodnocení této disciplíny má k dobru 130 bodů.

 

Kromě norského biatlonisty se však do boje o další medaile může zapojit široký okruh závodníků. Určitě můžeme počítat s Alexandrem Loginovem, Simonem Desthieuxem, Benediktem Dollem či bratrem lídra SP, Tarjeiem Bö. Právě tito biatlonisté patří mezi nejlepší v hodnocení sprintu, avšak zmínit musíme například i Guigonnata, Edera, Fourcada, Hofera nebo Eberharda.

CELKOVÉ HODNOCENÍ SPRINTU

 

1. Johannes Thingnes Bö (NOR) 394 b.

2. Alexandr Loginov (RUS) 264 b.

3. Simon Desthieux (FRA) 262 b.

4. Benedikt Doll (GER) 237 b.

5. Antonin Guigonnat (FRA) 229 b.

6. Tarjei Bö (NOR) 203 b.

7. Simon Eder (AUT) 195 b.

8. Martin Fourcade (FRA) 193 b.

10. Julian Eberhard (AUT) 191 b.

---

14. Michal Krčmář (CZE) 138 b.

28. Ondřej Moravec (CZE) 86 b.

57. Michal Šlesingr (CZE) 22 b.

62. Tomáš Krupčík (CZE) 18 b.

Výborné vzpomínky na Östersund má především Tarjei Bö, který se ve skvělém světle předvedl loni na úvod SP. Norský biatlonista totiž odstřílel jen s jednou chybou a v dosud posledním sprintu ve švédském středisku dokázal zvítězit. Nicméně učinil tak s náskokem pouhých sedmi desetin před druhým Martinem Fourcadem a necelých čtyř vteřin před Erikem Lesserem. Aktuální lídr SP obsadil se třemi chybami až jedenáctou pozici. Čechům se před rokem v Östersundu bohužel nedařilo, když byl nejlepším až osmatřicátý Michal Šlesingr. 

Z českých biatlonistů se dnes můžeme těšit na čtveřici Michal Krčmář - Ondřej Moravec - Tomáš Krupčík - Jakub Štvrtecký. Pro posledního zmíněného to bude premiéra na seniorském MS, nicméně ostatní už patří mezi zkušenější závodníky. Navíc Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem ukázali výbornou formu ve smíšené štafetě.

START

ZÁVOD BYL ODSTARTOVÁN

START

Na trati máme Dominika Landertingera. Hned na úvod závodu tak můžeme sledovat velmi nadějného biatlonistu, který by mohl být dobrým porovnáním.

START

Tarjei Bö už je také na trati. Uvidíme, jakou formu dosud poslední vítěz sprintu v Östersundu ukáže.

1.stř.

Dominik Landertinger zvládl skvělou první střelbu a v závodě pokračuje zatím bez chyby.

START

Startují další spolufavorité. V závodě už je i Fillon Maillet, Eberhard či Lukas Hofer. Za půl minuty startuje také Michal Krčmář.

1.stř.

První povedená střelba také pro Patrika Nawratha. Mladý německý biatlonista je navíc o šestnáct vteřin rychlejší než Dominik Landertinger.

START

Na trati máme největšího favorita závodu Johannese Thingnes Bö. Norský biatlonista bude potřebovat hlavně kvalitní střelbu, neboť běžecky patří rozhodně mezi nejlepší.

1.stř.

Tarjei Bö už má taky odstříleno na první položce a se ztrátou necelých tří vteřin je druhý. Velmi dobře navíc závod rozjel také Rastorgujevs.

START

Startují další a další biatlonisté. Pomalu se blíží start Ondřeje Moravce, jenž na trať vyrazí s číslem 44. Momentálně startuje devětatřicátý Arnd Peiffer.

2,1 km

Johannes Thingnes Bö má skvělý úvod závodu. Po 2100 metrech je o necelých pět vteřin před Nawrathem.

2.stř.

Nawrath chybuje a zřejmě přichází o šanci bojovat o medaile. Stejně tak Dominik Landertinger.

1.stř.

Hofer poslal na ležce tři chyby. Je tak ze hry o dobré umístění.

1.stř.

Michal Krčmář bohužel chyboval hned prvním výstřelem. Ze střelnice tak odjíždí s jednou nepřesností.

1.stř.

Český biatlonista se po jednom nepřesném výstřelu řadí na 22. místo. Zdá se, že to "Bimbovi" nesedí ani běžecky.

reklama