SP v biatlonu • Kontiolahti • 16:15

Živě: Smíšená štafeta

Pořadí v cíli:

1. Francie: Dorinová Habertová, Bescondová, Desthieux, Fillon Maillet (0+9)
2. Německo: N. Horchlerová, Hammerschmidtová, Doll, Peiffer (0+10) +0:11,0
3. Ukrajina: Varvyněcová, Abramovová, Semjonov, Pidručnyj (0+6) +0:27,1
...
6. Česko: Puskarčíková, Vítková, Šlesingr, Krčmář (2+13) +1:22,4

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže ze závodu smíšených štafet v rámci osmého podniku biatlonového Světového poháru z finského Kontiolahti. Závod začíná v neděli 12. března v 16:15.

Startovní listina závodu smíšených štafet:

1. Německo

Nadine Horchlerová, Maren Hammerschmidtová, Benedikt Doll, Arnd Peiffer

2. Norsko

Marte Olsbuová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bö, Emil Hegle Svendsen

3. Francie

Marie Dorinová Habertová, Anais Bescondová, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet

4. Rusko

Taťána Akimovová, Irina Starychová, Matvej Jelisejev, Jevgenij Garaničev

5. Itálie

Dorothea Wiererová, Federica Sanfilippová, Giuseppe Montello, Dominik Windisch

6. Švédsko

Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Sebastian Samuelsson, Fredrik Lindström

7. Česko

Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Michal Šlesingr, Michal Krčmář

8. Ukrajina

Irina Varvyněcová, Olga Abramovová, Sergej Semjonov, Dmitro Pidručnyj

9. Rakousko

Dunja Zdoucová, Christina Riederová, Fabian Hörl, Lorenz Wäger

10. Spojené státy americké

Clare Eganová, Joanne Reidová, Paul Schommer, Sean Doherty

11. Švýcarsko

Selina Gasparinová, Lena Häckiová, Benjamin Weger, Serafin Wiestner

12. Finsko

Mari Laukkanenová, Laura Toivanenová, Timo Seppälä, Tuomas Gronman

13. Kazachstán

Olga Poltoraninová, Alina Rajkovová, Vasilij Podkorytov, Anton Pantov

14. Slovinsko

Anja Erženová, Urška Pojeová, Miha Dovžan, Rok Tršan

15. Slovensko

Paulina Fialková, Ivona Fialková, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš

16. Bulharsko

Stefani Popovová, Desislava Stojanovová, Dimitar Gerdžikov, Vladimir Iliev

17. Kanada

Emma Lunderová, Megan Bankes, Scott Gow, Brendan Green

18. Bělorusko

Iryna Krjuková, Nadzeja Pisarevová, Dzmitry Abašeu, Maxim Varabej

19. Korea

Či-hi Mun, Jekatěrina Avvakumovová, Jong-gju Kim, Jong-min Kim

20. Japonsko

Fujuko Tačizakiová, Sara Furujaová, Mikito Tačizaki, Tsukasa Kobonoki

21. Polsko

Krystyna Guziková, Monika Hojniszová, Lukasz Szczurek, Andrzej Nedza-Kubiniec

22. Estonsko

Kadri Lehtlaová, Susan Kuelmová, Roland Lessing, Martin Remmelg

23. Rumunsko

Luminita Piscoranová, Diana Salmanová, George Buta, Cornel Puchianu

24. Litva

Natalija Kočerginová, Diana Rasimovičiuteová-Briceová, Tomas Kaukenas, Vytautas Strolia

Do konce letošní sezony biatlonového Světového poháru zbývá už jen sedm závodů. Prvních z nich bude klasická smíšená štafeta ve finském Kontiolahti, kde se tímto kláním uzavře program tohoto víkendu. Česká reprezentace nasazuje do boje Evu Puskarčíkovou, Veroniku Vítkovou, Michala Šlesingra a Michala Krčmáře. Mezi největší favority sice české kvarteto s přihlédnutím k aktuální formě nepatří, ale s trochou štěstí by na stupně vítězů přeci jen zaútočit mohlo. Spousta biatlonových velmocí dnes totiž své hlavní hvězdy šetří. Poslední závod v Kontiolahti začne v 16:15.

SP Kontiolahti, stíhačka Ž: Veronika Vítková
SP Kontiolahti, stíhačka Ž: Veronika Vítková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ve štafetě dvojic skončilo české duo na šestém místě, což je pro naši reprezentaci historické maximum. Stupně vítězů obsadily týmy Rakouska, Spojených států amerických a Německa.

V letošní sezoně se doposud jely dvě smíšené štafety, a to hned při první zastávce v Östersundu a před měsícem na mistrovství světa v Hochfilzenu. Ve Švédsku zvítězili Norové před Německem a Itálií. Česká čtveřice ve složení Vítková, Koukalová, Šlesingr a Moravec skončila na sedmé pozici. Mistry světa ve smíšené štafetě se v Rakousku stali Němci, stříbro brali Francouzi a bronz Rusové. Češi zopakovali sedmé místo ze Švédska, po nepovedeném úseku Puskarčíkové stahovali ztrátu Koukalová, Moravec a Krčmář. Celkové pořadí národů ve smíšených štafetách i štafetách dvojic vypadá takto. Dnes bude vrcholit souboj o malý křišťálový glóbus.

 

1. Německo - 210 bodů

2. Francie - 197

3. Rakousko - 176

4. Norsko - 155

5. Švédsko - 153

6. Rusko - 152

7. Itálie - 149

8. Ukrajina - 139

9. Česko - 137

10. Kazachstán - 136

MS 2017, smíšená štafeta: start
MS 2017, smíšená štafeta: start | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

V loňské sezoně se jely smíšené štafety také třikrát. Na mistrovství světa v Oslu skončilo české kvarteto na šestém místě, v Presque Isle mu patřila desátá příčka. Poslední stupně vítězů vybojovala smíšená štafeta Česka v roce 2015 v Östersundu, kdy skončila za Norskem a Německem třetí. Tohoto úspěchu dosáhla ve složení Vítková, Koukalová, Šlesingr a Moravec.

 

Na Kontiolahti má pak česká smíšená štafeta jen ty nejlepší vzpomínky, neboť zde na mistrovství světa před dvěma lety vybojovala zlatou medaili. Znovu se pod zlatý úspěch podepsali Vítková, Koukalová, Šlesingr a Moravec. V té samé sezoně skončili Češi ve Světovém poháru v Novém Městě na Moravě druzí a v Östersundu devátí. Samozřejmě nezapomeňme na stříbrnou medaili z olympijských her v Soči nebo bronz z domácího mistrovství světa 2013 na Vysočině.

Češi slaví stříbro ve smíšené štafetě na ZOH 2014.
Češi slaví stříbro ve smíšené štafetě na ZOH 2014. | Foto: Reuters

Závod smíšených dvojic ovládli Lisa Theresa Hauserová se Simonem Ederem. Stříbro patří Susan Dunkleeové a Lowellu Baileymu, třetí byli Laura Dahlmeierová a Roman Rees.

Do Finska vůbec nedorazili elitní němečtí reprezentanti Simon Schempp a Erik Lesser, přesto je dnešní mužská polovina německé štafety znovu velmi silná. Je otázkou, do jaké míry nahradí Lauru Dahlmeierovou v první půlce N. Horchlerová a Hammerschmidtová. Tyto dvě závodnice dostaly přednost před Franziskou Hildebrandovou nebo Vanessou Hinzovou.

 

Francouzská štafeta se bude muset obejít bez fenomenálního Martina Fourcada, jenž nestartoval ani ve dvojicích. Rusům pro změnu chybí Anton Šipulin nebo Maxim Cvetkov. Největšími favority budou nejspíš Norové, kteří postavili v ženách to nejsilnější, co mají k dispozici, a také mužská polovina J. T. Bö a Svendsen vypadá velmi dobře. Vysoko by mohly pomýšlet také štafety takzvané druhé vlny, v dnešním závodě například Ukrajina, Itálie nebo Švýcarsko. Béčkovou sestavu bez Dominika Landertingera a Juliana Eberharda postavili Rakušané.

SP Kontiolahti, sprint M: Martin Fourcade
SP Kontiolahti, sprint M: Martin Fourcade | Foto: Reuters

Při absenci hvězd by tedy mohla závodit o velmi dobré umístění i česká štafeta s poměrně vyrovnanými čtyřmi úseky. Závod rozběhne Eva Puskarčíková, jedenáctá žena Světového poháru, které se v Kontiolahti vůbec nepovedl sprint a nekvalifikovala se do stíhacího závodu. Před týdnem ovšem výrazně pomohla ženské štafetě k bronzu v Pchjongčchangu. Veronika Vítková se zdá být ve Finsku v dobré běžecké formě, ale ve sprintu a stíhačce ji srážely chyby na střelnici.

 

Michalu Šlesingrovi se příliš nedařilo v Koreji a zlepšení nepřišlo ani ve Finsku, kde sbírá body po hrstkách. Zkušený závodník z Letohradu ale dokázal štafetu vždy podržet. Ani Michal Krčmář nemá druhou polovinu letošní sezony tak silnou a v celkovém hodnocení Světového poháru se propadl na sedmnáctou příčku. Před dvěma dny zastřílel ve sprintu za nula a skončil čtrnáctý, stíhací závod mu ale podle představ nevyšel. Dnes bude tradičně finišmanem štafety.

SP Kontiolahti, stíhačka M: Michal Šlesingr
SP Kontiolahti, stíhačka M: Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Závodnice, které mají na starosti první úsek, už přicházejí na start. V závodě neuvidíme ani Kaisu Mäkäräinenovou, která startovala ve dvojicích, ani Darju Domračevovou, jež pro dnešek dostala volno. Stejně jako její manžel Ole Einar Björndalen.

Ukrajina udělala změnu na poslední chvíli. Místo Julie Džymové pojede Olga Abramovová.

Závod právě odstartoval.

Z nejvýhodnější pozice odstartovala Němka N. Horchlerová, vítězka závodu s hromadným startem z Anterselvy. Okamžitě po startu se ale do čela natlačila Norka Olsbuová.

K radosti domácích fanoušků jede na druhé příčce Laukkanenová. Tato Finka startovala před nedávnem na mistrovství světa v klasickém lyžování a ve sprintu dosáhla skvělých výsledků. Puskarčíková se drží někde uprostřed balíku.

Puskarčíková je po jednom kilometru a stech metrech patnáctá se ztrátou pěti vteřin.

Biatlonistky se perou s prudkým stoupáním, s takzvanou zdí. Za Laukkanenovou je druhá Dorinová Habertová a třetí Akimovová. Puskarčíková jede třináctá.

Čtyřiadvacítka závodnic už sjíždí ke stadionu. Poprvé se bude střílet vleže. Biatlonistky mají k dispozici tři náhradní náboje.

Eva Puskarčíková zahájila závod čistou a rychlou střelbou. Češka je na pátém místě se ztrátou necelých sedmi sekund. Vedoucí pozice se ujala Dorinová Habertová.

Obrovská komplikace pro norskou štafetu! Marte Olsbuová musí na dvě trestná kola a největší favorité budou od začátku ztrácet.

Za Francií odjížděla po střelnici na druhém místě Ukrajinka Varvyněcová, třetí Ruska Akimovová a pátá Ruska Zdoucová. Výrazně ztratila i S. Gasparinová, která třikrát dobíjela.

Dorinová Habertová poodjela zbytku startovního pole a vytvořila si náskok dvanácti sekund. Na druhé místo se vrátila Finka Laukkanenová, Puskarčíková není daleko za ní.

Puskarčíkové patří sedmé místo se ztrátou sedmnácti sekund na Francii. Češka jede v kontaktu se štafetami před sebou, jimiž jsou Finsko, Rusko, Ukrajina nebo Slovensko.

Dorinová Habertová nakopla turbo a vytvořila si skvělý náskok. Nyní bude střílet vestoje.

Vítr se sice zdá být silnější, ale Dorinová Habertová zvládla druhou střelbu s jedním dobitím. Nyní už střílí také Eva Puskarčíková.

Eva Puskarčíková dobíjela jednu ránu na tři pokusy, naštěstí to ale zvládla. Česká štafeta je osmá se ztrátou osmadvaceti sekund. Vede stále Francie.

Čistě střílely druhá Ukrajinka Varvyněcová a také čtvrtá Japonka Tačizakiová. Na pátém místě je Rakousko, šesté Slovensko a sedmé Bělorusko.

Olsbuová zvládla stojku lépe než první střeleckou položku, ale ztrácí na Francii už přes minutu a půl. Za očekáváním zatím zůstávají štafety Ruska, Švédska nebo Švýcarska.

Wiererová se dere dopředu a předjela Varvyněcovou. Italka však ztrácí na vedoucí Francii dvanáct sekund. Dorinová Habertová jede fantastické tempo.

P. Fialková se posunula před Japonku Tačizakiovou. Puskarčíková je na devátém místě se ztrátou více než třiceti sekund na Francouzku. Následuje prudké stoupání.

Puskarčíková bojuje o pozice v závěru elitní desítky s Američankou Eganovou a Němkou N. Horchlerovou. Dorinová Habertová bude předávat Bescondové.

Bescondová jde do akce, Dorinová Habertová zvládla první úsek parádně.

Druhá je Ukrajina, třetí Slovensko a čtvrtá Itálie. P. Fialková vytáhla slovenskou štafetu dokonce před Itálii. Páté je Finsko, šesté Spojené státy americké.

Eva Puskarčíková předala na desátém místě se ztrátou osmatřiceti sekund. Do boje vyráží Veronika Vítková, která má před sebou Bělorusku, Japonku a Němku.

Rusko, Švédsko a Švýcarsko ztrácejí už více než jednu minutu. Eckhoffová počítá ztrátu na Bescondovou v počtu minuty a čtyřiceti sekund. Olsbuová na prvním úseku vyhořela.

Vítková se drží dobře ve skupince od šestého do desátého místa.

I. Fialková je na druhém místě za Bescondovou, třetí je Sanfilippová. Vítková stáhla na Francouzku už deset sekund a posunula se na šestou příčku. Výborně.

Za Češkou jsou Němka Hammerschmidtová a překvapivě také Japonka Furujaová. Běloruska Pisarevová a Finka Toivanenová tempu Češky nestačí.

Bescondová je na střelnici a bude hájit francouzské vedení.

Bescondová zvládla střelbu vleže skvěle a odjíždí rychle pryč. Teprve teď začínají střílet další závodnice. Na stavu číslo šest máme Vítkovou.

Vítková musí dvakrát dobíjet, ostatní závodnice nechybují tolik.

Veronika Vítková musí na trestné kolo. Běžecky je na tom výborně, ale střelecky se hrozně trápí. Češi ztrácejí na dvanáctém místě skoro minutu a půl.

Ztráta ostatních štafet na Bescondovou narostla. Druhé místo drží Slovenka I. Fialková, třetí je Italka Sanfilippová. Češka by se brzy mohla posunout na trati do desítky.

Eckhoffová posunula norskou štafetu na čtrnácté místo, Magnussonová ze Švédska musela na dvě trestná kola. Na medaili ztrácí Češi zhruba padesát sekund.

Reidová se dotáhla na Sanfilippovou a americká štafeta překvapuje podobně jako Slovensko, které je druhé. Bescondová v poklidu drží vedoucí příčku.

Vítková dělá na trati co může a dotahuje se na desátou Rusku Starychovou. Pokud by Češka zvládla střelbu vestoje, nemuselo by být s naší štafetou ještě tak zle.

Anais Bescondová dobila jednu ránu a znovu odjíždí na prvním místě. Slovenka Ivona Fialková teprve začíná střílet, přijíždějí Američanka Reidová a Italka Sanfilippová.

Slovensko musí dvakrát dobíjet, totéž čeká Spojené státy americké. Italka chybovala rovnou třikrát. Druhá bude po čisté střelbě Němka Hammerschmidtová.

Dobře! Veronika Vítková jednou dobila a posunula se na šesté místo. Třetí je Slovensko, čtvrtá Ukrajina a páté Bělorusko. Tyto štafety jsou rozhodně v českých silách.

Eckhoffová potápí norskou štafetu ještě hlouběji, musela na trestné kolo. Norové ztrácejí už dvě a půl minuty. Ztráta Češka na medaili se pohybuje okolo půl minuty.

Sedm set metrů před cílem svého úseku vede Bescondová před Němkou Hammerschmidtovou o čtyřicet sekund. Senzační třetí příčku drží I. Fialková ze Slovenska.

Čtvrté místo drží Ukrajinka Abramovová, pátá je Běloruska Pisarevová. Starychová se posunula před Vítkovou. Česká reprezentantka se propadla na sedmé místo.

Anais Bescondová předává štafetu Simonu Desthieuxovi, Francie má závod rozjetý více než dobře. Německo bude na třetím úseku reprezentovat Benedikt Doll.

Doll ztrácí na Francii čtyřicet sekund, ztrátu minutu a dvě sekundy má Slovensko. Ivona Fialková předává štafetu Tomáši Hasillovi. Čtvrté místo patří Ukrajině, za tu pojede Semjonov.

Michal Šlesingr vyráží ze sedmého místa se ztrátou jedné minuty a třiceti sekund. Těsně před ním jedou Rus Jelisejev a Bělorus Abašeu. Za Šlesingrem je Ital Montello.

Švýcarsko je po polovině závodu až třinácté, Norsko čtrnácté a Rakousko patnácté. Velmi zklamání jsou také devatenáctí Švédové.

Šlesingr se protlačil na šesté místo před Bělorusa a na dohled má Jelisejeva.

Desthieux drží náskok před Dollem na stejných číslech. Hasilla se nechal na třetí příčce dojet Semjonovem. Za nimi jede osamocený reprezentant Ruska Jelisejev.

Desthieux už střílí vleže a bude dvakrát dobíjet. To už pomalu přijíždí Doll.

Zatím žádné drama, Simon Desthieux obě zaváhání napravil. Doll dobíjí jednou.

Doll opravil a ztrácí na Francii čtyřiadvacet sekund. Teď už střílejí Semjonov, Hasilla a Jelisejev. Na střelnici už máme i Šlesingra.

Michal Šlesingr se nevyvaroval jedné chyby a odjíždí na šestém místě. Ztráta na Francii činí minutu a třináct sekund. Deset sekund před Čechem jede pátý Rus Jelisejev.

Na třetím místě se osamostatnil Semjonov, čtvrtý je Hasilla ze Slovenska. Šlesingr ztrácí na třetí místo necelou půlminutku. Velká škoda té jedné chyby.

Šlesingr jede velmi dobře a od střelnice stáhl na Desthieuxe osm sekund. Čtvrtého Hasillu dojel ruský závodník Jelisejev. Doll ztrácí na první místo jen patnáct vteřin.

Šlesingr stáhl ztrátu na čelo na rovnou minutu, těsně před sebou má teď Hasillu s Jelisejevem. To už budou Desthieux a Doll pomalu střílet vestoje.

Desthieux dvakrát dobíjel, ale udržel první místo. Doll musí jednou dobíjet.

Také Doll dobil jednu chybu nadvakrát a odjíždí druhý.

Michal Šlesingr střílel jako jediný ze špičky úplně čistě a odjíždí na pátém místě spolu s Jelisejevem. Ztráta na třetí Ukrajinu činí osmnáct sekund.

Šestý Slovák Hasilla se propadl a ztrácí na pátého Šlesingra už čtyřicet sekund. Na dvě trestná kola musel Bělorus Abašeu, Norové se posunuli zásluhou J. T. Bö na devátou příčku.

Šlesingr jede stále společně s Jelisejevem a drží se zhruba o čtvrt minuty za Semjonovem. Desthieux má před Dollem stále půlminutový náskok.

Na posledním úseku budou závodit Francouz Fillon Maillet, Němec Peiffer, Ukrajinec Pidručnyj a Rus Garaničev. S nimi si to Michal Krčmář rozdá o první pětku.

Doll je druhý o pětadvacet sekund, Šlesingr přeskákal Jelisejeva a vzdaluje se Rusovi. Michal jede výborně a ještě se pokouší stáhnout ztrátu na Semjonova.

Francie vede o pětadvacet sekund před Německem. Třetí je Ukrajina a čtvrtý přijíždí Michal Šlesingr. Na bronzovou medaili ztrácí Češi už jen deset sekund. Skvělý výkon.

Rusové jsou o jedenáct sekund za českou štafetou pátí.

Peiffer jede stále s totožnou ztrátou pětadvaceti sekund za Fillonem Mailletem. Třetí Ukrajinec Pidručnyj ztrácí na čelo jednapadesát sekund. Krčmář ztrácí minutu a jednu vteřinu.

Peiffer umazal jednu vteřinu, Pidručnyj se drží na jednapadesáti sekundách za Fillonem Mailletem. Krčmář jednu vteřinu ztratil a dotahuje se na něj Rus Garaničev.

Quentin Fillon Maillet přijíždí na sedmou střeleckou položku vleže.

Francouz minul poslední ránu, ale na jediný náboj ji opravil. Dobíjí také Peiffer.

Peiffer také opravil a ztrácí na Fillona Mailleta už jen třináct sekund. Střílí Krčmář.

Michal Krčmář trefil jen jednu z pěti úvodních ran. Je to jisté trestné kolo.

Ukrajina je o šest sekund před čtvrtým Ruskem. Krčmář odjel ze střelnice pátý, musel na jeden trestný okruh. Těsně za Čechem už jede Nor Svendsen.

Peiffer stahuje náskok Fillona Mailleta, který v tuto chvíli činí už jen jedenáct sekund. Také třetí Pidručnyj má starosti s Garaničevem, jenž se na Ukrajinu tlačí.

Nyní už zase vedoucí Francouz svůj náskok před Peifferem o dvě sekundy zvýšil. Výrazně nám napoví osmá střelba. Garaničev už je v kontaktu se třetím Pidručným.

Krčmář už se propadl na šesté místo, posunul se před něj Svendsen. Sedmé je Slovensko.

Fillon Maillet si komplikuje situaci dvěma chybami. Velká šance pro Peiffera.

Fillon Maillet měl problémy s dobíjením, ale chybuje také Peiffer. A to rovnou dvakrát.

Quentin Fillon Maillet to zvládl a odjíždí na prvním místě o šestnáct sekund před Arndem Peifferem. Třetí místo patří po osmé střelbě Dmitrovi Pidručnému.

Garaničev sice nemusí na trestné kolo, ale na bronzovou medaili může zapomenout.

Osamocen pojede na pátém místě Emil Hegle Svendsen. Michal Krčmář je po dvou opravách šestý. Sedm sekund za Krčmářem jsou Slovák Otčenáš, Ital Windisch a Američan Doherty.

Peiffer umazal čtyři sekundy a 1,4 kilometrů před cílem ztrácí na první místo jen necelých dvanáct sekund. Garaničev se nepřibližuje třetímu Ukrajinci Pidručnému.

Krčmářův náskok před smečkou pronásledovatelů se snížil. Američan Doherty je jen o čtyři sekundy za ním stejně jako Ital Windisch. Otčenáš jejich tempu nestačí.

Sedm set metrů před cílem se náskok Fillona Mailleta před Peifferem nemění.

Pidručnyj drží skvělé třetí místo pro Ukrajinu, Garaničev přiveze Rusům čtvrté místo.

Quentin Fillon Maillet mává v cílové rovince francouzskou vlajkou. Francie vítězí.

Německo uhájilo vedení a získá díky dnešnímu druhému místu malý křišťálový glóbus. Třetí je Ukrajina, čtvrté Rusko a páté Norsko. My čekáme na příjezd Krčmáře.

Michal Krčmář udržel šestou příčku, ale svým úsekem se dnes protrápil. Při sedmé střelbě odstřelil šanci na medaili, v závěru odolal tlaku Itálie a Spojených států amerických.

Za sedmou Itálií a osmými Spojenými státy americkými finišovalo deváté Slovensko. První desítku uzavírá štafeta Švédska.

Konečné pořadí závodu smíšených štafet:

1. Francie: Dorinová Habertová, Bescondová, Desthieux, Fillon Maillet (0+9)

2. Německo: N. Horchlerová, Hammerschmidtová, Doll, Peiffer (0+10) +0:11,0

3. Ukrajina: Varvyněcová, Abramovová, Semjonov, Pidručnyj (0+6) +0:27,1

4. Rusko: Akimovová, Starychová, Jelisejev, Garaničev (0+10) +0:47,8

5. Norsko: Olsbuová, Eckhoffová, J. T. Bö, Svendsen (3+8) +1:15,0

6. Česko: Puskarčíková, Vítková, Šlesingr, Krčmář (2+13) +1:22,4

7. Itálie: Wiererová, Sanfilippová, Montello, Windisch (1+12) +1:31,1

8. Spojené státy americké: Eganová, Reidová, Schonner, Doherty (1+9) +1:37,4

9. Slovensko: P. Fialková, I. Fialková, Hasilla, Otčenáš (1+11) +1:51,1

10. Švédsko: Brorssonová, Magnussonová, Samuelsson, Lindström (2+9) +2:34,4

Se šestým místem nemůže být česká štafeta spokojena, protože při absenci mnoha hvězd dnes měla pomýšlet výše. Veronika Vítková a Michal Krčmář museli na trestné kolo, Eva Puskarčíková předvedla takový svůj standard poslední doby. Absolutorium za třetí úsek zaslouží Michal Šlesingr.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Biatlonový Světový pohár bude vrcholit za týden v Oslu. Děkuji za pozornost a přeji vám hezký zbytek neděle.

Právě se děje

Další zprávy