SP v biatlonu • Salt Lake City • 18:05

Stíhací závod žen

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze stíhacího závodu žen na 10 kilometrů z amerického Salt Lake City v rámci Světového poháru 2018/2019. Závod začíná 16.2. v 18:05.

V Salt Lake City nás čeká třetí den ve znamení dvou stíhacích závodů. Jako první se dnes na trať vydají ženy. V 18:10 do stíhacího závodu vyběhne 60 nejlepších žen ze čtvrtečního sprintu přesně podle rozestupů. jaké si mezi sebou v nejkratším závodě vytvořily.

Poběží se dnes tradičně na 10 km, závodnice poběží pět dvoukilometrových okruhů a 4x budou střílet, nejprve dvakrát vleže a pak dvakrát vestoje.

Mezi startujícími jsou i všechny tři české závodnice, které zasáhly do valentýnského sprintu. Nejlépe se ujmístila Veronika Vítková, které vyšel závod střelecky, s jednou chybou doběhla devatenáctá. Eva Puskarčíková na tom byla podobně, skončila o čtyři místa za svou zkušenější kolegyní. Nejmladší z týmu a zároveň jedna z favoritek závodu Markéta Davidová ale papírové předpoklady nenaplnila. Dvaadvacetiletá závodnice sice na lyžích byla osmá nejrychlejší, ale na střelnici hned třikrát chybovala a s velkou ztrátou vyjede z 32. pozice.

Nejlepší výchozí pozici bude mít Norka Marte Olsbuová Röiselandová, která díky přesné střelbě vyhrála sprint před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou. Třetí byla Němka Franziska Hildebrandová.

86. Jessica Jislová (CZE) 10 bodů

Světový pohár je letos v ženské kategorii hodně vyrovnaný, v čele jsou dvě Italky Wiererová s Vittozziovou, ale náskok nemají příliš velký. Není to jako v mužské kategorii, kde je jeden obrovský vládce. Johannes Thingnes Bö vyhrál 12 ze 17 závodů. Včera ale selhal ve sprintu na stojce, když čtyřikrát chyboval. I přesto doběhl díky parádnímu běhu pátý a ve večerní stíhačce bude mít velkou šanci své zaváhání napravit. Z Čechů se včera nejlépe ukázal zkušený Michal Šlesingr, který skončil devatenáctý.

Závodnice dnes pojedou v trochu chladnějším počasí než ve čtvrtek. V Soldior Hollow je lehce pod nulou, pořád je to ale daleko přívětivější než teploty minulý týden v Kanadě.

Závod začal, Norka Olsbuová Röiselandová je na trati.

V závodu už jsou Veronika Vítková i Eva Puskarčíková.

Anastasia Kuzminová už je před Hojniszovou a Hildebrandovou na třetím místě. Skvěle opět běží i Denise Herrmannová.

Závodnice jsou už na střelnici.

Röiselandová musí na jedno trestné kolo. Kaisa Mäkäräinenová dokonce na dvě.

Do čela závodu se dostává čistá střelkyně Kuzminová.

Hojniszová a Hildebrandová také čisté. Stejně jako Herrmannová.

Na trestný okruh musela i Wiererová.

Devět vteřin ztrácí Hojniszová s Hildebrandovou na Kuzminovou. Röiselandová 10 vteřin zpátky.

Parádně střelecky rozehraný závod od českých závodnic. Všechny tři za nula!

Italka Wiererová musela dokonce na tři trestná kola. Toho by chtěla využít její kolegyně Vittozziová, která by ji mohla předběhnout v celkovém hodnocení Světového poháru.

Denise Herrmannová je s odstupem pátá, za Kuzminovou jede trojice Hojniszová, Hildebrandová a Röiseladová.

Veronika Vítková je dokonce už na na třináctém místě. Výborný start do závodu.

Anastasia Kuzminová musí na 2 trestná kola.

Röiselandová musí také na 2 trestná kola.

Hildebrandová s Hojniszovou jsou opět čisté. Stejně jako Herrmannová, ta na úvodní dvojici ztrácí ale už 19 vteřin.

Kaisa Mäkäräinenová tentokrát čistá a je už šestá za Vittozziovou.

Veronika Vítková i podruhé střílí čistě. Skvěle.

Markéta Davidová také zvládá druhou nulu. Poskočila už ze 32. na 17. místo. Veronika Vítková je už desátá.

Eva Puskarčíková jednou chybovala a je 27.

Třetí Herrmannová ztrácí 17 vteřin na duo Hildebrandová - Hojniszová. Kuzminová ztrácí 24 vteřin. O dalších pár vteřin zpátky Kaisa Mäkäräinenová a Lisa Vittozziová.

Herrmannová ztrácí už jen 13 vteřin, Kuzminová 20, Mäkäräinenová 35.

Třetí položka je tady, poprvé se bude střílet vestoje.

Hildebrandová je čistá a rychlá k tomu. Pojede v sólo jízdě.

Hojniszová i Herrmannová musí na trestné kolo. Kuzminová dokonce na dvě.

Kaisa Mäkäräinenová musí na jedno trestné kolo, Vittozziová byla čistá.

Hildrbandová je tady první o 29 vteřin před Herrmannovou a o 31 před Vittozziovou.

Třetí nula pro Veroniku Vítkovou, paráda!

Také Markéta Davidová zvládla čistě i třetí položku, už je třináctá. Posun o 19 míst. Eva Puskarčíková střílí také za nula.

Hildebrandová stále první před Herrmannovou, která stáhla 5 vteřin, přesto ztrácí stále skoro 25 vteřin. Třetí Vittozziová ztrácí 36 vteřin. Pátá Kaisa Mäkäräinenová je o minutu zpět.

Veronika Vítková je už na sedmém místě, dnes se Veronice Vítkové daří i na trati, rozhodně více než během celé sezony.

Franziska Hildebrandová jednou chybuje a bude se strachovat o výhru.

Jenže jednou chybuje i Herrmannová, Vittozziová míjí dokonce 2x!

Hildebrandová je stále první, na svou krajanku Herrmannovou má náskok 12 vteřin.

Kaisa Mäkäräinenová jede o bronz společně s Röiselandovou a Kuzminovou. Silná trojka.

Veronika Vítková má čtvrtou nulu a je osmá.

Markéta Davidová má také 4. nulu a odjíždí ze střelnice z 12. příčky. Může bojovat o první desítku ještě.

Herrmannová je za Hildebrandovou už jen o 6 vteřin. Stáhla polovinu náskoku. Že by Hildebrandová klasicky v závěru vytuhla?

Herrmannová ztrácí na Hildebrandovou už jen 2,5 vteřiny, boj o třetí místo nejlépe zvládá Kaisa Mäkäräinenová, která ujela Kuzminové i Röiselandové.

Veronika Vítková je stále osmá, Markéta Davidová už je desátá.

Denise Herrmannová byla přeci jen rychlejší a vyhrála před kolegyní Fraziskou Hildebrandovou o 4 vteřiny. Se ztrátou 16 vteřin je třetí Kaisa Mäkäräinenová.

Lisa Vittozziová je šestá, sedmá je Hojniszová. Röiselandová je po finiši čtvrtá před Kuzminovou.

Veronika Vítková doběhla devátá, Markéta Davidová dvanáctá.

Eva Puskarčíková skončila 22.

Stíhací závod měla dlouho v režii Němka Franziska Hildebrandová, jenže po třech bezchybných položkách na té čtvrté zaváhala. Před ní se tak dostala na lyžích rychlejší krajanka Denise Herrmannová. Ta se tak raduje z velkého úspěchu. Třetí doběhla finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová.

Skvělý závod předvedly české závodnice, Veronika Vítková startovala z 19. příčky a díky čtyřem přesným střeleckým položkám se posunula do první desítky na 9. místo. Markéta Davidová střílela rovněž bezchybně a posunula se o 20 míst až na 12. příčku. Eva Puskarčíková jednou chybovala na druhé položce a doběhla dvaadvacátá, o jednu příčku tedy vylepšila své umístění ze sprintu. Pro české barvy to byl opravdu vydařený závod. Změna bude také ve žlutém trikotu pro vedoucí závodnici Světového poháru, Italky na prvních dvou místech se prohodí, Wiererovou po dnešním závodu předběhla Vittozziová.

Ode mě je to dneska vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte, že po 22. hodině běží stíhací závod také muži.