SP v biatlonu • Nové Město na Moravě • 15:00

3. Tarjei Bø (Norsko)
18. Ondřej Moravec (Česko)
32. Michal Krčmář (Česko)
49. Jakub Štvrtecký (Česko)

Hezké předsváteční odpoledne, vítejte u online přenosu ze stíhacího závodu biatlonistů v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Závod začíná v 15:00.

V Novém Městě na moravě nás čeká druhý mužský a celkově už třetí závod. Biatlonisté se na trať dostali poprvé ve čtvrtek ve sprintu. Ten ovládl suverénně norský expres Johannes Thingnes Bø. Nechyboval a běžecky opět nedal nikomu šanci. Čeští zástupci Michal Krčmář a Ondřej Moravec  doběhli na konci druhé destíky, respektive v úvodu té třetí.

Dnes čeká na závodníky trať klasicky dlouhá 12,5 kilometru, tedy 5 okruhů po 2,5 kilometrech a 4 střelecké položky. Nejprve dvě vleže a poté dvě vestoje.

60. Kosuke Ozaki (JPN) +2:31

Norům se celkově závod povedl, hned pět se jich umístilo v první patnátce a čtyři v první desítce. V hodně rozpačité sezoně pokračují němečtí závodníci, kteří se trápí. Opět se ani jeden mezi nejlepší nedostal. Větší trápení ale zažívá Martin Fourcade, muž, který vyhrál Světový pohár 7x v řadě. Sezónu nezačal příliš dobře. Třicetiletý Francouz se nechal ve sprintu na trati "pobláznit" a vyčerpal se před druhou střelbou, na které hned 3x chyboval a dojel až na 43. místě. Do dnešní stíhačky ani ze svého rozhodnutí nenastoupí. A sám biatlonový mág tvrdí, že velký křišťálový globus již letos nevyhraje. Sezona však bude ještě dlouhá.

Johannes Bø zatím vládne suveréněn Světovému poháru, běžecky je na tom zdaleka nejlépe. Konkuruje mu leda snad Rus Alexandr Loginov.

26. Ondřej Moravec (CZE) 81

Norský suverén vládne také pořadí letošníého ročníku ve stíhacích závodech.

23. Ondřej Moravec (CZE) 31

Včera měly ženy při sprintu obtížné podmínky, především pak kvůli hustému sněžení. Dnes byl závodníky měl trápit spíše vítr.

Závod před pár minutam odstartoval, na jeho startu je nakoenc i Francouz Martin Fourcade.

Johannes Bo na střelnici jednou chyboval.

V silném větru jednou chybuje také Loginov.

Skvěle zastříleli Desthieux, Weger nebo Tarjei Bö.

Oba čeští biatlonisté jednou chybovali na první položce.

Po 4,1 kilometrech vede Johannes Bö o 38 vteřin před Loginovem. Následuje trojice Weger, Tarjei Bö, a Desthieux.

Johannes Bø dojel na druhou položku vleže.

Norský suverén zastřílel čistě a stále bude v čele s velkým náskokem.

Naproti tomu Loginov opět jednou chybuje.

Tarjei Bø střílí také skvěle a pojede za svým bratrem.

Za nula pálili také Desthieux nebo další Nor Bjöntegaard.

Tarjei Bø je za svým mladším bratrem o 45 vteřin, Loginov třetí se ztrátou 50 sekund.

Ondra Moravec pálil čistě a je osmnáctý. Michal Krčmář jednou chyboval.

Jakub Štvrtecký střílí opět čistě a je 32. Michal Krčmář je po trestném okruhu 25.

Za bratry Bø třetí Loginov, čtvrtý stále Bjöntegaard, pátý Desthieux, poté je menší mezera.

Znovu se dostáváme do Vysočina areny na třetí střeleckou položku, první vestoje.

Johannes Bø 2x chybuje a musí na trestná kola. Uvidíme, co další čtveřice.

Loginov jednou chybuje, Tarjei Bø ale střílí čistě a pojede spolu s bratrem. Bok po boku.

Desthieux ztrácí 7 vteřin na třetím místě.

Bjöntegaard a Loginov ztrácí 18 vteřin.

Ondřej Moravec poslední ranou míjí a musí na trestné kolo.

Michal Krčmář i Jakub Štvrtecký chybují třikrát.

Desthieux stále ztrácí asi 8 vteřin, Loginov a Bjöntegaard ztrácí vteřin 18.

Martin Fourcade už je na devátém místě, skvělý posun z 43. příčky.

Ondra Moravec je po třetí položce čtrnáctý.

Na dalším mezičase se Ondřej Moravec šestnáctý.

Vedoucí závodníci přijíždí na střelnici k poslední položce.

Oba bratři Bø jednou chybovali, stejně jako Desthieux a Loginov. Ze hry o stupně vypadl Bjöntegaard, ten chyboval 4x.

Johannes Bø v čele o dvě vteřiny před bratrem Tarjeim, Loginov o 5 vteřin pozpátku.

Martin Fourcade je po čtvrté čisté položce už pátý.

Ondřej Moravec dvakrát chyboval.

Loginov se dostal před Tarjei Bøa, na trati je rychlejší a bude stíhat také mladšího z bratří.

Ondřej Moravec je po 4. položce dvacátý. Michal Krčmář 2x chybuje, Jakub Štvrtecký minul 4x.

Michal Krčmáč 34. po čtvrté položce.

Loginov v těsném závěsu za Johannesem Bø, spolu si to tito dva rozdají o výhru. Tarjei Bø bude zřejmě třetí.

Johannes Bø uhájil svou pozici ze sprintu a připisuje další výhru v této sezoně.

O 6 vteřin je druhý je Alexandr Loginov, o 24 vteřin třetí je Tarjei Bø.

Čtvrtý dojel Francouz Desthieux.

Martin Fourcade se posunul ze 43. místa až na páté. Skvělý závod pro zvednutí sebevědomí francouzské hvězdy. Zítra bude závod s hromadným startem zajímavý.

Ondra Moravec dojel do cíle osmnáctý.

Michal Krčmář dojel dvaatřicátý, na střelnici se hodně trápil.

Jakub Štvrtecký dojíždí do cíle 49.

Je za námi stíhačka mužů a opět bylo na co koukat. Svou výhru ze sprintu obhájil letos takřka neporazitelný Nor Johannes Bø. Třetí dojel jeho bratr Tarjei, druhý byl stejně jako ve sprintu Rus Loginov. Čeští závodníci Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký se trápili při střelbě. Ondřej Moravec po nepovedené poslední stojce doběhl na osmnáctém místě. V 17 hodin nás čeká ženská stíhačka, muže čeká zítra závod s hromadným startem.