reklama
14:20 • SP v biatlonu • Ruhpolding

Individuální závod mužů

Konečné pořadí

1. Martin Fourcade (FRA)
2. Ondřej Moravec (CZE)
3. Johannes Thingnes Bø (NOR)
...
5. Michal Krčmář (CZE)
8. MIchal Šlesingr (CZE)
67. Ondřej Hošek (CZE)
72. Adam Václavík (CZE)

Sledujte online přenos z individuálního závodu mužů na 20 km v německém Ruhpoldingu. Závod začne 10. ledna 2018 ve 14:20.

Světový pohár v biatlonu se přesunul již do své páté destinace a tou je německý Ruhpolding. Na úvod dalšího závodního programu je připraven vytrvalostní závod mužů na 20 km. Bude se jednat o teprve druhý individuál letošní sezóny, neboť tento typ závodu se jel zatím pouze v Östersundu.

Největšími favority závodu bude dvojice Martin Fourcade - Johannes Thingnes Bø. Francouz po dlouhé době nemá tak neotřesitelnou pozici na čele světového poháru, když za ním mladý Nor zaostává o necelých 40 bodů. Navíc v Östersundu se ve vytrvalostním závodu radoval právě Bø, který druhému Fillonu Mailletovi nadělil přes dvě minuty. Fourcade byl po dvou chybách jen třetí.

DŮLEŽITÁ STARTOVNÍ ČÍSLA

 

8. Simon Schempp (GER)

16. Emil Hegle Svendsen (NOR)

18. Ondřej Moravec

22. Jakov Fak (SLO)

23. Martin Fourcade (FRA)

26. Michal Krčmář

29. Johannes Thingnes Bø (NOR)

34. Anton Šipulin (RUS)

46. Michal Šlesingr

81. Ole Einar Bjørndalen (NOR)

82. Adam Václavík

94. Ondřej Hošek

ZÁVOD BYL ODSTARTOVÁN.

Jako první se na trať vydal Arnd Peiffer. Biatlonisté elitní světové desítky je následován Christianem Gowem a Simonem Desthieuxem.

Se třiceti vteřinami odstupu startují další a další borci. Na trati již máme také dalšího domácího oblíbence Simona Schemppa.

A nyní už je na trati také Ondřej Moravec. Mezitím se ale první závodníci blíží na úvodní střeleckou položku. Jako první ulehne Arnd Peiffer.

Německý biatlonista zalehl na druhém stavu a v pohodě odstřelil pět z pěti. Výborný začátek pro Arnda Peiffera.

Začátek si trochu kazí Desthieux, který hned na první střelbě zaznamenává jednu chybu. Okamžitě to znamená necelých 58 vteřin ztráty na vedoucího Peiffera.

Startují největší favorité! Po Jakovu Fakovi se na trať vydává Martin Fourcade, za chvíli odstartuje také Johannes Thingnes Bø.

Nepříjemnost pro Simona Schemppa. Domácí závodník se na první střelbě nevyhnul jedné chybě.

Velmi dobře je na tom po úvodní střelbě Emil Hegle Svendsen. Zkušený Nor zvládl bezchybnou položku a s minimální ztrátou se řadí na čtvrtou pozici. Teď ale Ondřej Moravec.

Výborně. Moravec dává nulu a jde na první pozici! Před Peifferem je český závodník o necelou vteřinu.

Po druhé střelbě si Arnd Peiffer s jednou chybou trochu zkomplikoval závod. Přesto má na Desthieuxe náskok, neboť Francouz přidal další nepřesnost.

Před Moravce se po první položce dostal Erik Lesser a to o více než dvacet vteřin. Jenže toho záhy překonal Martin Fourcade!

Zanedlouho se na trať vydá další český biatlonista, Michal Šlesingr. Start už tak z českých barev čeká jen na Václavíka s Hoškem.

Zatímco si Simon Schempp připsal čistou druhou položku, po krátkém prodlení se s nulou do dalšího průběhu vydává také Michal Krčmář. Český biatlonista jde na 12. místo.

Opravdu skvělý souboj nabízí Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bø. Po první střelbě je mezi nimi jen 1,8 vteřin.

Velmi dobře si zatím vede Simon Eder. Zkušený Rakušan má již dvě nuly a posouvá se tak na první místo. Stejný zápis má zatím jen Fabien Claude, ale ten je běžecky pomalejší.

reklama