reklama
15:30 • SP v biatlonu • Östersund, Švédsko

Sprint žen

Konečné pořadí

1. Dorothea Wiererová (ITA)
2. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
3. Markéta Davidová (CZE)

Dobrý den, vítejte u sledujte online přenosu ze sprintu žen na 7,5 kilometru v rámci ze švédského Östersundu v rámci SP 2019/2020.

Češi z neprožili úspěšný vstup do letošní sezóny SP, sobotní štafety jim vůbec nevyšlo. Ve dvojicích se duo Jislová - Štvrtecký nechalo dojet o kolo a skončilo na 18. místě, načež kvarteto Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář skončilo v klasické čtyřčlenné smíšené štafetě na místě 11. 

Does nás poprvé v této sezóně čekají individuální závody. Nejprve se ve sprintu na 10 km předvedli muži, teď půjdou do akce ženy. Do ženského sprintu, který má tradičně na programu tři běžecká kola a dvě střelecké položky (vleže, vestoje), jsou z českého týmu do závodu připraveny Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Jessica Jislová a Lucie Charvátová.

Startovní listina:

1. Regina Ojaová (EST)
2. Emma Nilssonová (SWE)
3. Susan Dunkleeová (USA)
4. Franziska Hildebrandová (GER)
5. Baiba Bendiková (LAT)
6. Denise Herrmannová (GER)
7. Larisa Kuklinová (RUS)
8. Dorothea Wiererová (ITA)
9. Lena Häckiová (SUI)
10. Sarah Beaudryová (CAN)
11. Nicole Gontierová (ITA)
12. Ivona Fialková (SVK)
13. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
14. Katharina Innerhoferová (AUT)
15. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
16. Franziska Preussová (GER)
17. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
18. Paulina Fialková (SVK)
19. Veronika Vítková (CZE)
20. Julia Simonová (FRA)
21. Anastasija Merkušinová (UKR)
22. Tiril Eckhoffová (NOR)
23. Kamila Żuková (POL)
24. Lisa Vittozziová (ITA)
25. Anna Frolinová (KOR)
26. Iryna Krjuková (BLR)
27. Anais Bescondová (FRA)
28. Fujuko Tačizakiová (JPN)
29. Johanna Talihärmová (EST)
30. Světlana Mironovová (RUS)
31. Célia Aymonierová (FRA)
32. Vanessa Hinzová (GER)
33. Vita Semerenková (UKR)
34. Monika Hojniszová (POL)
35. Valj Semerenková (UKR)
36. Julia Schwaigerová (AUT)
37. Dzinara Alimbekavová (BLR)
38. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
39. Elisa Gasparinová (SUI)
40. Hanna Öbergová (SWE)
41. Kinga Zbylutová (POL)
42. Clare Eganová (USA)
43. Mona Brorssonová (SWE)
44. Justine Braisazová (FRA)
45. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
46. Eva Puskarčíková (CZE)
47. Markéta Davidová (CZE)

48. Emilie Ägheim Kalkenbergová (NOR)
49. Federica Sanfilippová (ITA)
50. Emma Lunderová (CAN)
51. Un-čung Ko (KOR)
52. Galina Višněvská (KAZ)
53. Nika Blaženićová (CRO)
54. Polona Klemenčičová (SLO)
55. Tamara Voroninová (RUS)
56. Alla Gilenková (MDA)
57. Terezia Poliaková (SVK)
58. Ťia-lin Tchang (CHN)
59. Linn Perssonová (SWE)
60. Magdalena Gwizdońová (POL)
61. Joanne Firesteelová Reidová (USA)
62. Selina Gasparinová (SUI)
63. Julija Matvijenková (LAT)
64. Marija Zdravkovová (BLR)
65. Fan-čchi Meng (CHN)
66. Nika Vindišarová (SLO)
67. Darja Blašková (BLR)
68. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
69. Jurie Tanakaová (JPN)
70. Mari Ederová (FIN)
71. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
72. Kristina Rezcovová (RUS)
73. Suvi Minkkinenová (FIN)
74. Nadia Moserová (CAN)
75. Milena Todorovová (BUL)
76. Christina Riederová (AUT)
77. Tuuli Tomingasová (EST)
78. Jelena Kručinkinová (BLR)
79. Karolin Horchlerová (GER)
80. Eniko Martonová (ROU)
81. Caroline Colombová (FRA)
82. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
83. Ingela Anderssonová (SWE)
84. Lucie Charvátová (CZE)
85. Dunja Zdoucová (AUT)
86. Veronika Machyniaková (SVK)
87. Emily Dreissigackerová (USA)
88. Megan Bankesová (CAN)
89. Asuka Hačisuková (JPN)
90. Daniela Kadevová (BUL)
91. Čao-chan Čang (CHN)
92. Aita Gasparinová (SUI)
93. Grete Gaimová (EST)
94. Nadija Bělkinová (UKR)
95. Nina Zadravecová (SLO)
96. Natalja Kočerginová (LTU)
97. Elvira Öbergová (SWE)
98. Jessica Jislová (CZE)
99. Hanna Solaová (BLR)
100. Viktorija Slivková (RUS)
101. Anna Weidelová (GER)
102. Son-su Kim (KOR)
103. Venla Lehtonenová (FIN)
104. Ljudmila Achatovová (KAZ)
105. Chloé Chevalierová (FRA)

I ženy budou mít dnes ideální podmínky pro závodění. Otázkou však zůstává, jak se střelbou zamíchá nevyzpytatelný vítr.

Závod začíná.

První závodnice už jsou na trati a dá se očekávat, že první běžecké kolo bude jako vždy rychlé.

S číslem 3 Američanka Dunkleeová, po ní jde do akce Němka Hildebrandová.

Jako osmá jde do akce jedna z největší favoritek Dorothea Wiererová z Itálie!

Ještě zbývá dodat, že na trati je už i Denise Hermannová, která navíc na prvním měřeném úseku vede už o osm sekund.

Regina Ojaová z Estonska jako první dnes na střelbě, ze střelnice odjela s jednou chybou.

Podobně si vedla i Emma Nilssonová ze Švédska.

Dunkleevá střílela čistě, podobně i Denise Herrmannová, která jde do čela.

Veronika Vítková už je v závodě, a sice se startovním číslem 19.

Wiererová take čistá na první střelbě, o dvě sekundy jde do čela před Herrmannovou.

Lisa Vittozziová vyráží do boje s číslem 24, také ona dnes bude jednou z velkých favoritek na výhru.

Roiselandová z Norska byla zatím vůbec nejrychlejší na prvním okruhu. Na střelnici ale dvakrát zaváhala, a tak je ze hry o dobrý výsledek pryč.

Veronika Vítková na první střelbě nezaváhala a zastřílela čistě!

Sport
Sport
1. 12. 2019
reklama