reklama
15:30 • SP v biatlonu • Kontiolahti

Sprint mužů

Konečné pořadí

1. Johannes Thingnes Bö (NOR)
2. Martin Fourcade (FRA)
3. Emilien Jacquelin (FRA)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze sprintu mužů na 10 kilometrů z finského Kontiolahti v rámci Světového poháru 2019/2020. Závod začíná ve čtvrtek 12. března v 15:30.

Napříč všemi zrušenými sportovnímu události v důsledku šíření koronaviru nakonec biatlonová sezóna pokračuje, nicméně víkend ve finském Kontiolahti bude tím posledním v letošní sezóně Světového poháru. V tomto areálu se jezdí už více než 20 let, třikrát se zde konalo MS a nyní se zde rozhodne o držitelích křišťálových glóbů. Závodní program otevře dnes sprint mužů, do nějž jsou připraveni i pět Čechů - Adam Václavík, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Ondřej Moravec a Michal Krupčík.

Průběžné pořadí disciplíny (po 7 z 8 závodů):

1. Martin Fourcade (FRA) 306 bodů
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) 288
3. Tarjei Bø (NOR) 267
4. Johannes Thingnes Bø (NOR) 263
5. Alexandr Loginov (RUS) 251
 …
21. Michal Krčmář (CZE) 98
32. Jakub Štvrtecký (CZE) 59
40. Ondřej Moravec (CZE) 50
62. Adam Václavík (CZE) 19
71. Michal Šlesingr (CZE) 11
75. Tomáš Krupčík (CZE) 7

Ještě chvíli před dnešním závodem se zdálo, že se možná vůbec nepojede, ale nakonec má závod zelenou. Podobně jako v Novém Městě se ale pojede bez diváků a navíc se zde biatlonisté s toutou sezónou rozloučí, protože závody v Oslu příští víkend byly zrušeny.

Dnešní sprint mužů v Kontiolahti by se tedy podle oficiálních zpráv měl odjet bez diváků, další závody jsou po zákazu akcí nad 500 účastníků ve finsku s otazníkem.

Startovní listina:

1. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
2. Jakov Fak (SLO)
3. Artěm Prima (UKR)
4. Sean Doherty (USA) - NESTARTUJE
5. Raman Jaljotnau (BLR)
6. Johannes Dale (NOR)
7. Mario Dolder (SUI)
8. Antonin Guigonnat (FRA)
9. Benedikt Doll (GER)
10. Alexandr Loginov (RUS)
11. Erlend Bjøntegaard (NOR)
12. Vytautas Strolia (LTU)
13. Timofej Lapšin (KOR)
14. Felix Leitner (AUT)
15. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
16. Thomas Bormolini (ITA)
17. Adam Václavík (CZE)
18. Scott Gow (CAN)
19. Dmitro Pidručnij (UKR)
20. Florent Claude (BEL)
21. Eduard Latypov (RUS)
22. Philipp Horn (GER)
23. Klemen Bauer (SLO)
24. Vladimir Iliev (BUL)
25. Martin Ponsiluoma (SWE)
26. Johannes Thingnes Bø (NOR)
27. Anton Smolski (BLR)
28. Simon Schempp (GER)
29. Tarjei Bø (NOR)
30. Leif Nordgren (USA) - NESTARTUJE
31. Sturla Holm Lægreid (NOR)
32. Krasimir Anev (BUL)
33. Rok Tršan (SLO)
34. Johannes Kühn (GER)
35. Tero Seppälä (FIN)
36. Dominik Landertinger (AUT)
37. Matvej Jelisejev (RUS)
38. Grzegorz Guzik (POL)
39. Karol Dombrovski (LTU)
40. Dominik Windisch (ITA)
41. Emilien Jacquelin (FRA)
42. Michal Krčmář (CZE)
43. Sebastian Samuelsson (SWE)
44. Lukas Hofer (ITA)
45. Thierry Langer (BEL)
46. Arnd Peiffer (GER)
47. Jevgenij Garaničev (RUS)
48. Jeremy Finello (SUI)
49. Martin Fourcade (FRA)
50. Fang-ming Čcheng (CHN)
51. Serafin Wiestner (SUI)
52. Ondřej Moravec (CZE)
53. Quentin Fillon Maillet (FRA)
54. Jules Burnotte (CAN)
55. Sergej Semjonov (UKR)
56. Michal Šíma (SVK)
57. Lucas Fratzscher (GER)
58. Nikita Poršněv (RUS)
59. David Komatz (AUT)
60. Eligius Tambornino (SUI)
61. Ruslan Tkalenko (UKR)
62. Miha Dovžan (SLO)
63. Sing-jüan Jen (CHN)
64. Jake Brown (USA)
65. Apostolos Angelis (GRE)
66. Simon Desthieux (FRA)
67. Šimon Bartko (SVK)
68. Tomas Kaukenas (LTU)
69. Rene Zachna (EST)
70. Cornel Puchianu (ROU)
71. Tommaso Giacomel (ITA)
72. Jesper Nelin (SWE)
73. Kosuke Ozaki (JPN)
74. Fabien Claude (FRA)
75. Mikito Tačizaki (JPN)
76. Sergej Bočarnikov (BLR)
77. Jakub Štvrtecký (CZE)
78. Łukasz Szczurek (POL)
79. Anton Sinapov (BUL)
80. Sergej Sirik (KAZ)
81. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
82. Alexandr Muchin (KAZ)
83. Kalev Ermits (EST)
84. Krešimir Crnkovič (CRO)
85. Olli Hiidensalo (FIN)
86. Christian Gow (CAN)
87. Damir Rastić (SRB)
88. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
89. Patrick Jakob (AUT)
90. Roberts Slotinš (LAT)
91. Kazuki Baišo (JPN)
92. Peppe Femling (SWE)
93. Said Karimulla Chalili (RUS)
94. George Buta (ROU)
95. Anton Dudčenko (UKR)
96. Tomáš Krupčík (CZE)
97. Raido Ränkel (EST)
98. Maxim Varabej (BLR)
99. Matej Baloga (SVK)
100. Martin Jäger (SUI)
101. Danil Běleckij (KAZ)
102. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
103. Dimitar Gerdžikov (BUL)
104. Didier Bionaz (ITA)

Závod začíná.

Jako první dnes vyrazil do akce Lotyš Rastorgujevs.

V závodě jsou po něm také Fak ze Slovinska, či Prima z Ukrajiny.

Johannes Dale už se takes vydal na trať, mezi dalšími favority jedou i Guiggonat, Doll nebo Loginov.

Rastorgujevs si jako první dnes zastřílel na ležce a udělal dvě chyby.

Do akce jde první z Čechů - Adam Václavík.

Jakov Fak naopak na první položce pálil čistě.

Dale z Norska udělal jednu chybu a musí na trestné kolo, Prima pálil čistě.

Němec Doll zastřílel skvěle první položku a jde do čela.

Rus Loginov se na něj mohl dotáhnout, udělal však jednu chybu.

Další biatlonisté se na střelnici trápili a udělali několik chyb. Výjimkou byl Rakušan Leitner, který pálil čistě.

Do čela jde Christiansen z Norska, který zaznamenal čistou položku vleže.

A na trati už je také největší favorit Johannes Thingnes Boe, který do toho v prvním kole pořádně šlápl.

Adam Václavík na první střelecké položce udělal jednu chybu.

Sport
Sport
12. 3. 2020
reklama