reklama
12:15 • SP v biatlonu • Ruhpolding

Závod s hromadným startem mužů

Konečné pořadí závodu s hromadným startem

1. Johannes Boe (NOR)
2. Martin Fourcade (FRA)
3. Antonin Guigonnat (FRA)

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze závodu biatlonistů s hromadným startem v rámci Světového poháru z německého Ruhpoldingu. Závod začíná v 12:15. 

Podnik SP v německé vesnici, který začal již ve středu, se překlopil do svého posledního dne a v neděli jsou na programu závody s hromadným startem, tzv. masáky. Jako první se do něj vydají muži, kteří absolvují 15 km běhu se čtyřmi střeleckými položkami - již tradičně dvěma vleže a dvěma vestoje. 

Bude se jednat o teprve druhý závod s hromadným startem mužů v této sezóně. Ten první se zatím jel ve francouzském Annecy těsně před Vánoci. Z vítězství se tehdy radoval domácí fenomén Martin Fourcade před Norem J. T. Boem a třetím Němcem Lesserem.

Muži jdou do akce v Ruhpoldingu již potřetí. Jako první se představili ve sprintu, kde opět zvítězila Francouz Fourcade, ale pro skvělý výsledek si dojel také Ondřej Moravec, jenž skončil druhý, start v závodu s hromadným startem si výborným umístěním vyjeli také Michalové Krčmář se Šlesingrem. Na startu budou mít Češi hned tři závodníky.

O dva dny později se jela mužská štafeta, kde se Čechům tolik nevedlo, česká štafeta skončila na 8. místě. Závod ovládlo Norsko před Francií a Ruskem. Uvidíme, s jakou formou vyrukuje který závodník do dnešního závodu.

Startovní listina: 
1. Martin Fourcade (FRA) 
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) 
3. Jakov Fak (SLO) 
4. Lukas Hofer (ITA) 
5. Anton Šipulin (RUS) 
6. Tarjei Bø (NOR) 
7. Simon Schempp (GER) 
8. Arnd Peiffer (GER) 
9. Simon Desthieux (FRA) 
10. Lars Helge Birkeland (NOR) 
11. Emil Hegle Svendsen (NOR) 
12. Erik Lesser (GER) 
13. Benedikt Doll (GER) 
14. Quentin Fillon Maillet (FRA) 
15. Simon Eder (AUT) 
16. Alexandr Loginov (RUS) 
17. Andrejs Rastorgujevs (LAT) 
18. Julian Eberhard (AUT) 
19. Fredrik Lindström (SWE) 
20. Michal Krčmář (CZE) 
21. Henrik L'Abee-Lund (NOR) 
22. Ondřej Moravec (CZE) 
23. Antonin Guigonnat (FRA) 
24. Tim Burke (USA) 
25. Dominik Windisch (ITA) 
26. Roman Rees (GER) 
27. Dominik Landertinger (AUT) 
28. Michal Šlesingr (CZE) 
29. Krasimir Anev (BUL) 
30. Johannes Kühn (GER)  

V Ruhpoldingu, kam si dnes našlo cestu okolo 20 tisíc diváků, panuje dobré počasí, i když se s postupem času začíná směrem k trati snášet mlha. Závod za několik málo minut začne.

Závod začíná.

Nejlepších 30 závodníků už je na trati a zběsilé tempo začíná. Na čele se drží Martin Fourcade a jeho norští soupeři.

Závodníci mají za sebou první prudké stoupání, na čele se zatím nikdo neodtrhl a klíčová pro další průběh bude až první střelba.

Potřetí přijíždějí závodníci na hlavní stadión, čeká nás první položka vestoje, kde se dost možná bude lámat chleba celého závodu.

Fourcade coby lídr nenasadil k nijak zběsilému tempu, biatlonisté se zatím dopředu nijak extra neženou. Nyní bude k dispozici první měřený mezičas po třech a půl minutách závodu.

Fourcade vedle těsně před Šipulinem, Hoferem a J. T. Boem. Časy jsou však hodně našlapané.

Na čele je nyní už Rus Šipulin, který předskočil Fourcada, ale to je zatím všeříkající. Jdeme na první střelbu.

Výborně zastříleli Destieux s Fourcadem, kteří budou na čele. Za nimi Lotyš Rastorgujevs a Tarjei Boe.

Ondřej Moravec chyboval hned třikrát, a tak jej čekají tři trestná kola. Michal Krčmář zaváhal jednou, jeho jmenovec Šlesingr byl bezchybný!

Šlesingr se drží na 16. místě, Krčmář je o sedm příček za ním. To Moravec po hodně nepovedené položce bude celé startovní pole uzavírat.

Čelo závodu se už opět sjelo dohromady, vedoucí role se znovu ujal Martin Fourcade. Za ním krajan Desthieux, Rastorgujevs z Lotyšska, Nor Tarjei Boe či domácí reprezentanti Schempp s Dollem.

Desthieux nyní zkusil lehce ujet na čele závodu, ale Fourcade a další závodníci už jej dojeli, a tak se žádný velkolepý trhák zatím nekoná.

Závod je zatím nebývale vyrovnaný, první pětadvacet závodníků jede v těsném kontaktu někde okolo dvanácti sekund. Dnes víc než kdy dříve bude rozhodovat hlavně střelba.

Biatlonisté odkroužili druhé tříkilometrové kolo velmi rychle, je tu druhá střelba - opět vleže.

Fourcade, Johannes Boe, Eder, Schempp a Lesser po bezchybné položce na čele. Co Češi?

Daniel Kinc
14. 1. 2018
reklama