reklama

Zničená biatlonistka Jislová po životním úspěchu: Potvrdila jsem, že na olympiádu jedu právem

Jessica Jislová. Jessica Jislová. autor: Milan Kammermayer
Patnácté místo Jessicy Jislové, kromě bronzu Veroniky Vítkové další velká událost pro český biatlon hned na úvod poslední předolympijské štace v italské Anterselvě.

Praha/Anterselva - Totálně zničená, ale šťastná za vylepšení kariérního maxima. Jessica Jislová ve čtvrtek v Anterselvě sotva popadala dech. Měla za sebou sedm a půl kilometru dlouhou trať, na které nechala všechny síly.

Výkon na hranici sebeobětování se třiadvacetileté biatlonistce vyplatil. Patnácté místo znamenalo životní úspěch.

"Nechala jsem tam úplně všechno, co jsem v sobě měla. Takže vůbec netuším, jak se v sobotu postavím na start stíhačky," vyprávěla unavená závodnice.

Vyšší poloha malebného jihotyrolského areálu jako obvykle zapracovala. "Dojela jsem úplně na doraz. Bylo to dnes fakt strašně těžký. Poslední kolo bylo opravdu kritické," kroutila hlavou.

Jestliže většina české biatlonové reprezentace nemá italskou biatlonovou destinaci příliš v lásce, Jislové Anterselva a její specifika nikdy nevadily.

"Je to tady moc hezký, sice je to vysoko, ale mě výška nikdy vyložené problémy nedělala. Tentokrát to ale znát bylo," přiznala.

Co je tedy v Anterselvě jinak než na ostatních štacích Světového poháru? "Strašně rychle tady docházejí síly a hrozně rychle začnou člověka bolet svaly," popsala Jislová.

Krásný biatlonový den v Anterselvě vyvrcholil bronzem, který pro Český biatlon v této sezoně už potřetí získala Veronika Vítková. https://sport.aktualne.cz/biatlon/prokleti-anterselvy-zlomeno-ale-mlela-jsem-z-posledniho-priz/r~e2043b56fc6511e7b6a9ac1f6b220ee8/

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 18. Leden 2018

Nicméně jakákoli bolest jde po takovém výsledku logicky do ústraní. "Já jsem se předloni dostala poprvé v životě do stíhačky právě tady. A teď tohle. Asi se mi tu daří. Anterselva se mi vždycky líbila a teď se mi bude líbit ještě víc," usmívala se biatlonistka.

V aktuální sezoně si osobní maximum vylepšila už podruhé. Před vánočními svátky ve francouzském Annecy skončila čtyřiadvacátá. Teď už to byla elitní patnáctka. Ke slušnému běhu Jislová přidala dvě parádní čisté střelecké položky.

"Po všech stránkách vydařený závod," pochvalovala si. Na střelnici si dávala velmi záležet. "Hlavně na tom, abych se před položkou pořádně vydýchala. Na tom jsem pracovala v podstatě celou trať, vždycky celé kolo předtím," popisovala své enormní soustředění.

Skvělým výsledkem potvrdila svou nominaci na olympijské hry do Pchjongčchangu. "Snad jsem prokázala, že jedu právem. A doufám, že jsem si to tímhle výsledkem ještě víc zasloužila," uvedla jablonecká závodnice.

Jak přiznala, o účasti na vrcholu sezony se neodvažovala příliš snít. "Nijak jsem se tím nestresovala. Říkala jsem si, že to prostě nějak vyplyne z výsledků. Ale že bych se k tomu upínala a stresovala se z toho, který závod je nominační a který ne, tak to vůbec," dodala Jislová.

Teď se může těšit na nezapomenutelné olympijské zážitky. S parádním výsledkem v zádech. 

Biatlonová sezona skončila. Krále Fourcada doplnila drobná Finka. Podívejte se, jak dopadli Češi Biatlonová sezona skončila. Krále Fourcada doplnila drobná Finka. Podívejte se, jak dopadli Češi Prohlédněte zde
reklama