reklama

Bobrovský se vztekal: Střelkyně? Žalostný výsledek

Jana Veselá na zemi během nevydařeného zápasu proti Španělsku. Jana Veselá na zemi během nevydařeného zápasu proti Španělsku. autor: Reuters
Musíme porazit Čínu, burcuje basketbalistka Machová

Peking (od našeho zvláštního zpravodaje) - České basketbalistky na olympiádě v Pekingu prohrály se Španělskem a zkomplikovaly si situaci ve skupině B.

S jediným vítězstvím na kontě budou muset ještě bojovat o samotný postup do čtvrtfinále, ale i tak mají stále šanci skončit druhé.

"Musíme porazit Čínu. Prioritou je, abychom se ve čtvrtfinále vyhnuly Austrálii," vysvětluje Hana Machová. Mistryně světa jsou totiž největšími favoritkami skupiny A.

Česko - Španělsko: Veselá, Montaňanová Jana Veselá se marně snaží zablokovat Španělku Annu Montaňanovou (vlevo). Foto: Reuters
Čtěte více:
Obrat nepřišel. Basketbalistky se Španělskem vyhořely

Češky v duelu se Španělskem začaly ztrácet ve druhé čtvrtině, ve třetí části pak úplně propadly. Bývalá kapitánka českého týmu zavelela v závěrečné čtvrtině k pokusu o zvrat, ale marně.

"Nevím, jestli jsem v herní pohodě. V prvním poločase ano, ve druhém ne. První jsme hráli dobře, první čtvrtinu vyloženě super. Pak se to nějak zadrhlo," krčila po zápase smutně rameny.

Střelkyně selhaly

"Ne všechny hráčky příkladně bojovaly," zlobil se český trenér Jan Bobrovský. Jeho svěřenkyně daly ve druhé čtvrtině pouhých šest bodů.

"Špatný útok a slabá střelba," pojmenoval příčiny kouč brněnského Gambrinusu. "Máme tam hráčky, které jsou výborné střelkyně, ale když se podívám do zápisu o utkání, tak jsou výsledky žalostné," poznamenal Bobrovský.

Basketbalový blog: Michala Hartigová přímo z Pekingu

Zápas se přesto lámal až po přestávce - třetí část prohrály Češky 11:30. "Začali jsme dělat obrovské chyby v obraně. Bohužel čas na secvičení obranných systémů byl krátký," posteskl si trenér.

"Máme některé hráčky, které nejsou zvyklé hrát tak agresivně v obraně. A když to pak tady musí předvést, tak to prostě nejde," vztekal se Bobrovský.

Nestačí fyzicky?

"Poločas byl vyrovnaný. Do druhého jsme vstoupily špatně, bídně jsme bránily. Španělky se toho chytly, začaly dávat trojky i koše z rychlých protiútoků. Proměňovaly všechno, my jsme se naopak nemohly trefit," litovala špatné střelby Eva Vítečková.

Čtěte také: Basketbalistky napravily dojem. Mali hladce přehrály

"Zase jsme odešly fyzicky. Vždy máme začátek zápasu skvělý a pak naše fyzička jde dolů. Je potom těžké se dostávat zpět do zápasu," vysvětlovala si výpadek s dvanácti body nejlepší česká střelkyně.

"V kondici to není. To rozhodně ne," kontroval ale trenér Bobrovský. Podle něho týmu chybí výška u střídajících podkošových hráček.

"Ty nedosahují takové výšky a pokud do toho nedají srdce, jak by měly, tak je ten rozdíl oproti soupeři markantní," podotýká dlouholetý reprezentační trenér.

reklama