reklama

Bombera Vydru chce i bundesligový Werder Brémy

Útočníka Udinese Calcio Matěje Vydru by rád zlákal bundesligový Werder Brémy. Útočníka Udinese Calcio Matěje Vydru by rád zlákal bundesligový Werder Brémy. autor: Jan Tauber
Útočníka Udinese Calcio Matěje Vydru by rád zlákal bundesligový Werder Brémy.

Praha - Nejlepšího hráče druhé anglické ligy Matěje Vydru by chtěl mít na hrotu svého útoku další věhlasný klub.

Vedle nabídek anglických klubů Fulhamu, West Hamu a Sunderlandu (více zde) totiž na stole Vydrova agenta Ondreje Chovance leží i nabídka zástupců bundesligového Werderu Brémy.

„S Werderem jsme v kontaktu už zhruba dva nebo tři týdny a je to horké. Budnesliga je aktuálně nejlepší soutěží na světě a Matěj by ji moc chtěl hrát," uvedl Chovanec pro deník Bild, který nedávno přesně předpověděl přestup Michala Kadlece do Fenerbahce.

Problémem je v tuto chvíli smlouva českého útočníka s italským Udinese Calcio, kde má smlouvu až do roku 2015. A šéf klubu Giampaolo Pozzo vyčíslil jeho hodnotu na 10 milionů eur, což se Werderu zdá moc.

„Možná by bylo nejlepší, kdyby Vydra přišel do Werderu na roční hostování s opcí," zamýšlí se pro Bild Chovanec.

Jednadvacetiletý Vydra během uplynulé sezony hostoval v druholigovém anglickém Watfordu, kde během 44 utkání vstřelil 22 branek a na dalších devět přihrál.

Jeho výkonů si přitom všiml i reprezentační trenér Michal Bílek, který odchovance Baníku Ostrava povolal do čtyř kvalifikačních duelů o MS 2014 v Brazílii, ve kterých dal český útočník dvě branky.

reklama