Bouzková nemilosrdně smetla parťačku. Ve čtvrtek bude hrát s ní

6. 3. 2024 22:01
Tenistka Marie Bouzková postoupila na turnaji v Indian Wells hladce do druhého kola.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Španělku Saru Sorribesovou, s níž hrává čtyřhru a společně v minulosti získaly dva deblové tituly, porazila za 76 minut 6:1, 6:1.

Ve čtvrtek se spolu v kalifornské poušti postaví na kurt znovu, tentokrát ale na stejnou stranu dvorce k zápasu prvního kola čtyřhry.

Pětadvacetiletá Bouzková se v utkání opírala o spolehlivý servis a v prvním setu nenabídla soupeřce jedinou šanci k brejku. Sama naopak všechny své tři příležitosti využila.

Jediné zaváhání na podání předvedla pražská rodačka v úvodním gemu druhého setu.

Na ztrátu podání ale okamžitě zareagovala, získala dalších šest her v řadě a zápas při prvním mečbolu ukončila.

O postup do třetího kola dvouhry se Bouzková utká s 28. nasazenou Anastasií Potapovovou, která měla na úvod volný los.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch, dotace 17.991,110 dolarů):

Ženy:

Dvouhra - 1. kolo: Bouzková (ČR) - Sorribesová (Šp.) 6:1, 6:1, Kerberová (Něm.) - Martičová (Chorv.) 6:3, 6:4, Šramková (SR) - Wang Ja-fan (Čína) 6:4, 6:0.