Aleš Kotalík rozhodl v pátečním utkání zámořské NHL o vítězství hokejistů Buffala v Detroitu 3:2 po samostatných nájezdech. Český útočník v závěrečném penaltovém rozstřelu vyzrál ve čtvrté sérii na Dominika Haška v brance Red Wings, a protože Thomas Holmström předtím svůj pokus neproměnil, připsal si Kotalík vítězný nájezd.

Od začátku zápasu přitom všechno hrálo do karet domácímu týmu. Už v 2. minutě zaváhal u mantinelu gólman Sabres Ryan Miller a Jason Williams pohodlně skóroval do prázdné branky. Ve 14. minutě přidal stejný hráč druhý gól a přestože Chris Drury vzápětí snížil, měl Detroit nadále velkou převahu.

Domácí nakonec přestříleli svého soupeře v poměru 43:17, jenže ve zbytku utkání už na Millera vyzrál pouze jednou Pavel Dacjuk v samostatných nájezdech. "Po tom nešťastném momentu při druhém střídání Ryan předvedl několik zázračných zákroků. Byli jsme pod tlakem, ale on nás podržel," pochválil spoluhráče Kotalík, jenž byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Hráči Red Wings promrhali několik nadějných šancí na pojištění svého náskoku. Zejména v druhé třetině, když neproměnili dvouminutovou přesilovou hru pět na tři. V závěru prostředního dějství je za to potrestal vyrovnávací brankou Thomas Vanek. "To, že jsme ubránili dvojnásobné oslabení, byl důležitý moment. Ohromně nám to zvedlo sebevědomí," uvedl po utkání Kotalík, jehož mužstvo zůstává i po čtyřech zápasech nové sezony neporaženo.