Běžkyni na lyžích Kateřině Neumannové uniklo v závodě Světového poháru v Davosu těsně umístění na stupních vítězů. Na trati 10 km volnou technikou, v níž bude na blížícím se mistrovství světa v Sapporu obhajovat zlatou medaili, skončila česká Sportovkyně roku čtvrtá s odstupem 0,6 sekundy za třetí Marit Björgenovou.

Z vítězství se dnes ve Švýcarsku radovala vedoucí žena průběžného pořadí SP Virpi Kuitunenová, která porazila o téměř dvanáct sekund Rusku Olgu Zavjalovovou. Obhájkyně celkového vítězství v poháru Björgenová zaostala za nejrychlejší Finkou o 17,7 sekundy.

Třiatřicetileté Neumannové unikly stupně vítězů v závěrečných dvou kilometrech, na posledním mezičase měla ještě před Björgenovou náskok více než třináct sekund. Nakonec se však na své oblíbené trati, na níž získala v listopadu v Gälliväre dosud jediné vítězství v sezoně, musela potřetí v ročníku spokojit s místem těsně pod stupni vítězů.

Premiérová vítězka lukrativního Tour de Ski Kuitunenová dnes vyhrála šestý závod v sezoně a míří za celkovým triumfem. Před druhou Björgenovou si už vybudovala náskok 441 bodů, Neumannová je třetí o dalších 154 bodů zpět.
Na body v Davosu dosáhla díky 24. místu i Iva Janečková, Helena Erbenová skončila předposlední padesátá.