Životní formu v play off dalšími pěti body prokázal útočník Michal Jedlička, díky kterému má nyní rekord v produktivitě vyřazovacích bojů hodnotu 18 gólů a 21 asistencí.

Znovu se potvrdilo, že kdo dá v sérii první gól, vítězí. Domácím vzal vítr z plachet už po 49 sekundách Hlavička, který doklepl do sítě vyraženou střelu Richtera. Rychlý gól byl to, co Tatran potřeboval. Hosté získali sebevědomí, na rozdíl od sobotního zápasu se po hřišti pohybovali daleko agresivněji a soupeře nepustili vůbec do hry. florbal-tatran-vitezstvi-192x128.jpg

Bylo jen otázkou času, kdy svou převahu zúročí dalšími góly. V 10. minutě se individuální akcí blýskl Richter a na tříbrankový rozdíl skóre navýšila nejproduktivnější dvojice play off Jedlička - Fridrich, který zavěsil po sehrané kombinaci a Jedličkově přihrávce zpoza branky. Ještě do přestávky beznaděj domácích čtvrtým gólem prohloubil Vávra.

Vítkovičtí už v sobě nenašli dostatek morálních a fyzických sil k obratu. Přestože se ve zbytku utkání snažili být aktivní, hosté jim před brankářem Bobisudem dovolili málo. Obranu Tatranu poprvé přelstili až za stavu 0:5, když Brusovu křížnou přihrávku poslal do sítě Tokoš.

I přesto Střešovice kontrolovaly vývoj utkání až do konce. Soupeř v závěrečné desetiminutovce rezignoval, gólmana Ciompu vystavil napospas hostujícím střelcům a výši finálové porážky nechal narůst až na nedůstojné dvouciferné skóre. Tatran si tak v závěru mohl vylepšit osobní statistiky: Jedlička posbíral pět, Richter čtyři body a Hlavička si mohl užít finálový hattrick.

"Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že opět získáme titul, byl bych vzhledem k mladému kádru na vážkách. Za předváděné výkony ale musím před hráči smeknout," řekl trenér Petr Ďarmek, podle kterého Střešovičtí k utkání přistoupili daleko soustředěněji než v sobotu. "Nechtěli jsme to nechat náhodě tak jako v sobotu, kluci zabojovali a vyšlo to," dodal Ďarmek.

Tatran k titulu přivedly i výraznější individuality v sestavě. Šéfem mužstva se i v play off stal střelec Michal Jedlička, který v neděli přidal gól a čtyři přihrávky. "Chtěli jsme rozhodnout hned v první třetině. Daleko více jsme se soustředili na začátek, aby se nám nestalo to co v sobotu, kdy jsme domácí pustili do vedení o dva góly. To se nám vyplatilo, první třetina rozhodla o všem," řekl vůdce střešovické ofenzivy.

Jedlička si do statistik v play off připsal rekordních 39 bodů za 18 gólů a 21 přihrávek, ale svůj počin nepřeceňuje. "Dříve se zápasů v play off hrálo míň, to možná dělá ten rozdíl," vysvětlil. Mistrovské oslavy Pražanů se prý natáhnou na pár dnů. "Začneme už cestou domů a budeme pokračovat i v týdnu," plánoval Jedlička.

Vítkovice nedokázaly zopakovat výkon ze sobotního zápasu a po debaklu se musely smířit se stříbrným kovem. "Nám bohužel hodně ublížilo, že brankář Ciompa si před finále poranil záda. Hrdina čtvrtfinále i semifinále odchytal celou sérii se sebezapřením a výkony se nepřiblížil svém u standardu. To bylo z mého pohledu rozhodující," prohlásil trenér Vítkovic Radomír Mrázek.

Výsledek - finále, 4. zápas:

1. SC SSK Vítkovice - Tatran Střešovice 2:10 (0:4, 1:1, 1:5)
Branky a nahrávky: 25. Tokoš (Brus), 60. Tomašík (Vladař) - 1. Hlavička (Richter), 10. Richter (Garčar), 15. Fridrich (Jedlička), 17. Vávra (Jedlička), 23. Hlavička (Garčar), 42. Štegl (Jedlička), 51. Jedlička (Richter), 55. Fridrich (Jedlička), 56. Hlavička (Richter), 57. Přívara (Vávra)
Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka
Vyloučení: 4:3