Třetí porážkou basketbalistek Brna skončil jejich zápas sedmého kola Evropské ligy v Istanbulu. Tam vyhrálo Fenerbahce o šestnáct bodů 86:70. Brněnský celek tak klesl v tabulce skupiny na třetí místo za Spartak Moskva a turecký tým, které mají o bod víc.

Pouze v úvodních šesti minutách držely brněnské basketbalistky se svými soupeřkami v bouřlivé atmosféře krok a prohrávaly pouze o jediný bod 16:17. Následnou sedmibodovou šňůrou ale Fenerbahce vykročilo k vítězství. Turecký tým se prosazoval mnohem lépe v podkošovém prostoru, kde dominovala Yilmazová. Ta jen za první čtvrtinu zaznamenala 14 bodů. Brňanky chybovaly v obraně, soupeřkám nechávaly hodně prostoru. Přesto ale ještě stačily stáhnout hrozivě se zvyšující náskok.

Jenže hned v úvodu druhé čtvrtiny se opět hráčky Fenerbahce lépe prosazovaly v koncovce a osmi body za sebou zvýšily náskok. Brňankám se nedařilo, zápolily s koncovkou, ztrácely míče i při rozehrávce. Své soupeřky výrazně předčily pouze v doskakování pod oběma koši, jenže převahu nezužitkovaly a po poločase už prohrávaly rozdílem třinácti bodů.

Ani po změně stran brněnské basketbalistky zkusily sice i zónovou obranu, ovšem přesnější kombinační hra soupeřek dál slavila úspěch. Střelecky se začalo dařit Američance Powellové, v brněnském týmu se střelba vedla zejména Horákové s Vítečkovou.

Fenerbahce Istanbul - Frisco Sika Brno 86:70

Nejvíc bodů: Yilmazová 20, Powellová 16, Taylorová 12, Nevlinová 11 - Horáková 16, Vítečková 14, McWilliamsová 11, Bonnerová 10. Rozhodčí: Gologanov (Bul.), Jovanovič (Bosna) a Pohoriles (Izr.). Trestné hody: 17/16 - 8/6. Fauly: 15:13. Trojky: 6:4. Čtvrtiny: 29:22, 49:36, 76:50.

Další zápas skupiny D: Spartak Moskva - Szeged 94:51,

1. Spartak Moskva   6 6 0 517:387 12
2. Fenerbahce         7 5 2 523:498 12
3. Brno                    7 4 3 504:517 11
4. Gdyně                 6 2 4 419:433 8
5. Szeged               6 1 5 394:456 7
6. Tarbes                6 1 5 403:469 7