Basketbalistky Frisco Sika Brno porazily ve druhém čtvrtfinále Evropské ligy doma Wislu Krakov 87:72 a vyrovnaly stav série na 1:1. O postupujícím do turnaje Final Four se rozhodne ve středu v Polsku. V dnešním zápase basketbalistky Krakova trápily Brno jen v úvodním poločase, po změně stran už měly režii zcela v rukou české vicemistryně.

Hned z prvního bleskového úniku po křídle dala první koš Vítečková, ale Wisla podporovaná dvěma stovkami bouřlivě povzbuzujících fanoušků oplácela stejnou mincí. Prosazovala se zejména odvážnými průniky a střelbou z dálky izraelská rozehrávačka Cohenová. Oba týmy zastavil na čtvrt hodinu v rozletu výpadek světla. Po přestávce se rychleji dostal do tempa polský celek, který chyby soupeřek trestal rychlými protiútoky. Za stavu 17:23 si vzal trenér Jan Bobrovský oddechový čas a sáhl do základní sestavy, když na palubovku poslal Grimovou a Stehlíkovou. Tah mu vyšel a Brňanky šňůrou devíti bodů skóre otočily.

Wisla nechtěla postupovou naději pustit z rukou, střelecky se v jejím týmu chytla kromě Cohenové zejména Kobrynová a Castro-Marquezová. Krakov získal znovu šestibodový náskok, ještě do přestávky se v poslední minutě český tým probral a šesti body znovu otočil.

Brňanky po pauze zvýšily vedení

Po změně stran zlepšily Brňanky pohyb v obraně a zpřesnily kombinaci. Vedle Vítečkové a Horákové se dařila koncovka i Američankám McWilliamsové a Bonnerové. Výsledkem byl ve 25. minutě už třináctibodový náskok 54:41, když se brněnská hala podruhé ponořila po výpadku proudu do čtvrthodinové tmy.

Přestávka prospěla české basketbalistce ve službách Krakova Kateřině Zohnová, jež v průběhu necelých dvou minut sedmi body posílila naději hostů na případný zvrat. Soustředěný výkon Brna a získání šestnáctibodového náskoku však soupeřkám šanci rychle vzaly. V těchto fázích zápasu zářila také bývalá hráčka Krakova Škerovičová, jež měla téměř neomylnou mušku. Závěr už na rozdíl od prvního duelu v Krakově vyzněl jednoznačně pro Brno a trenér Bobrovský dal příležitost všem hráčkám. V poslední minutě se při své premiéře v Evropské lize blýskla tříbodovým košem Kašpárková.

Frisco Sika Brno - Wisla Krakov 87:72 (24:23, 43:38, 66:52)
Nejvíce bodů: Vítečková 25, McWilliamsová 20, Škerovičová a Bonnerová po 15 - Castro-Marquezová 19, Kobrynová 15, Cohenová 12, Zohnová 11. Rozhodčí: Anzulovič (Chorv.), Vučkovič (Slovin.), Vukanovičová (Srb.). Trestné hody: 4/3 - 11/4. Fauly: 10:6. Trojky: 8:6. Diváci: 2100. Stav série: 1:1.