Basketbalisté Nymburka prohráli po více než čtyřech letech ligový zápas na domácí palubovce. V semifinále play off podlehli Pardubicím 80:86, v sérii ale stále vedou 2:1 na zápasy. Postup do finále mohou stvrdit v Pardubicích v sobotu.

Posledním týmem, který dobyl nymburský stadion, byl 22. března 2006 Nový Jičín. Poté středočeský tým natáhl šňůru 115 domácích výher, kterou nyní přerušily Pardubice.

Od začátku duelu to však na překvapení dlouho nevypadalo. Nymburk první čtvrtinu vyhrál o 14 bodů a do přestávky šel s pohodlným vedením 46:36. Hosté však začali lépe pokrývat střelecké hvězdy domácích Lewise a Lenzlyho a v závěrečné desetiminutovce mocně finišovali. Poprvé vyrovnali skóre tři minuty před koncem a poté dvěma přesnými střelami Wrighta nasadili k rozhodujícímu trháku. Nymburk měl sice stoprocentní úspěšnost trestných hodů, v závěru mu ale chyběly především úspěšné střely z pole.