Nejlepší český házenkář Filip Jícha si třetí rok po sobě zahraje s Kielem ve finále Ligy mistrů. V dnešním semifinále v Kolíně nad Rýnem porazil německý celek i díky šesti brankám českého kanonýra 29:27 Ciudad Real a v neděli se o titul utká s dalším španělským klubem Barcelonou.

Kiel oplatil Ciudadu Real porážku z předchozích dvou finále LM, která se ještě hrála na dva zápasy. Letos se poprvé koná po vzoru volejbalu či basketbalu turnaj Final Four a Jícha se může přesně týden po senzačním triumfu hokejistů na mistrovství světa stát dalším slavícím Čechem v kolínské Lanxess Areně.

Žádný český házenkář zatím Ligu mistrů nevyhrál. "Musíme teď ale brzdit euforii. Jsme tady proto, abychom získali titul. Takže musíme předvést náš výkon i za méně než 24 hodin proti Barceloně," uvedl sedmadvacetiletý Jícha, jenž byl spolu s Christianem Sprengerem nejlepším střelcem týmu. Zároveň byl dvakrát vyloučen.

Vítězové LM z roku 2007 z Kielu se v neděli od 18:00 utkají s Barcelonou o zbrusu novou trofej z dílny rakouských umělců, která představuje paži držící míč. Katalánský klub porazil v semifinále 34:27 ruský Čechov, který bude hrát s Ciudadem Real o třetí místo.