Basketbalisté Nymburka při své premiéře v Jadranské lize zatím jen vítězí. Po výhře doma nad Crvenou Zvezdou Bělehrad zvládli i první zápas v hale srbského celku Radnički Kragujevac, kde zásluhou vydařeného závěru vyhráli 87:82.

Pumprla se uzdravil

Nymburk ještě den před utkáním nevěděl, jestli bude mít k dispozici nejlepšího hráče prvního utkání s Crvenou Zvezdou Pavla Pumprlu. Ten však přes noc zázračně vyléčil horečku a nastoupil.

Český mistr však spoléhal hlavně na pivota Petra Bendu, který ničil soupeře především svou typickou střelbou ze střední vzdálenosti a celkem zaznamenal 24 bodů. "Pohyboval jsem se hodně kolem šestky, kam za mnou soupeř tolik nevystupoval, a já toho dokázal využívat. Naštěstí mi to tam padalo," řekl Benda, kterému výrazně sekundoval i Američan Ched Simmons.

Nymburk si tak brzy vybudoval náskok, který v polovině třetí čtvrtiny vzrostl již na deset bodů. Jenže pak přišel velký útlum hostujícího týmu, což Srbové dokonale využili. Zásluhou výborně hrajícího Američana Leeho, autora 28 bodů, ještě do konce čtvrtiny skóre otočili, navíc se Nymburku vyfauloval Radek Nečas. Nápor domácích utnul až kapitán Ladislav Sokolovský, který dohnal pětibodový náskok soupeře. "Bylo důležité, že jsme nedovolili jít soupeři do trháku, ale že jsme se vrátili do hry," řekl Benda.

Nassimova trojka rozhodla

Oba týmy se pak střídaly ve vedení, závěr však patřil Nymburku. Klíčovou akci předvedl minutu před koncem rozehrávač Nissim, který proměnil z těžké pozice trojku, svou třetí v utkání, a poslal hosty do čtyřbodového vedení.

Definitivně tak umlčel domácí fanoušky, kteří svůj tým neustále tlačili dopředu. "Tady v Jadranské lize se s tím budeme setkávat neustále, protože fanoušci z Balkánu jsou hodně temperamentní a hostující tým to má vždy hodně těžké. Dnes jsme to ale zvládli dobře a nepodlehli atmosféře," potěšilo Bendu, který se prý se spoluhráči cesty do Srbska nebál, přestože viděl, co srbští fandové předvedli při úterním fotbalovém utkání v Itálii. "Viděli jsme to, ale rozhodně jsme strach neměli," dodal.

Radnički Kragujevac - ČEZ Nymburk 82:87

Nejvíc bodů: Lee 28, Dragoljovič 13, Vukosavljevič 9 - Benda 24, Simmons 19, Nissim 15, Nečas 10. Rozhodčí: Obradovič, Zurapovič, Bijedič (všichni Bosna). Trojky: 9:4. Trestné hody: 23/17 - 17/13. Fauly: 18:22. Pět chyb: 40. Čakarevič - 29. Nečas, 40. Benda. Čtvrtiny: 20:27, 42:47, 67:65.